כותבים יום מיומנו של הלקוח האידאלי

נא להתחבר למערכת כדי לצפות בשיעור הזה.

76 מחשבות על “כותבים יום מיומנו של הלקוח האידאלי”

 1. ליאור מירקין

  הלקוח/ הלקוחה האידיאלית שלי מתעוררים בכל בוקר באיזור 6:30-7:00
  לאחר הקימה הם מתארגנים ליום שלהם- כמובן מצחצחים שיניים, מתלבשים/ משקיעים במראה שלהם כי חשוב להם לצאת מטופחים מהבית ולאחר מכן גם מתפנים לארגן את הילדים.
  היום מתחיל ברגשות מעורבים אך ובתחושה טובה שמעניק הביטחון של הבית- יש מעט תסכול ממצב העסק ויש רצון שהמצב הזה ישתפר אבל התחושה של הבית טובה ונותנת אנרגיות טובות
   
  סביב השעה 7:30 כאשר הם כבר מוכנים והתארגנו הם אוכלים משהו קל ומכינים את הארוחות לשאר היום (לעצמם ולילדים) וסביב השעה 8:00 יוצאים מהבית לפזר את הילדים במסגרות שלהם ולהתחיל את היום שלהם.
   
  לעסק שלהם הם מגיעים סביב השעה 9:00 בתחושות מעורבות, הם מעט מתוסכלים מהמצב כיום אבל אופטימיים לגבי העסק כי הם יודעים שיש לו פוטנציאל.
  הם מנסים להתחיל את הבוקר באיזי וכשהם מגיעים לעסק שלהם הם מכינים לעצמם קפה ולוקחים משהו קל לאכול ומתפנים לעבודה מול מחשב- מיילים/ התעדכנות במה שקורה בארץ (אתרי חדשות) וגם מדפדפים מידי פעם בפייסבוק בשביל לראות מה חדש
  לאחר מכן הם מוצאים זמן לטפל בכל המשימות הרגילות שלהם..
   
  במידה ומנהלים עובדים אז הם נותנים להם משימות או בודקים מה הם עושים
  *ישיבת צוות לדעתי זה דבר הכרחי כשאתה מנהל עובדים)
   
  לאורך היום ישנן תחושות מעורבות, הלקוח שלי רוצה לראות את העסק שלו מצליח יותר ומשגשג ולכן הוא מרגיש תחושה של החמצה ולכל שעות היום כאשר הוא נמצא בעסק הוא עסוק בשאלה – מה חסר לי ומה אני יכול לעשות טוב יותר
   
  הלקוח האידיאלי שלי אינו אטום ויודע לקבל עצות ולחשוב מחוץ לקופסה ולכן גם יכול להתאים לו יועץ עסקי כמוני..
   
  ארוחת צהריים של הלקוח האידיאלי שלי תהיה סביב השעה 12:30-13:00 הארוחה תהיה קלילה וקצרה , יכולה להיות בחוץ או במקום העבודה (אוכל שהביא מהבית) ולאחריה קצב העבודה מעט איטי יותר כאשר יש יותר ״זמן מבוזבז״ או כניעה לשודדי זמן כמו פייסבוק וכד׳
   
  הלחץ הכלכלי מעט דוחק והרצון להכניס יותר כסף מאוד משפיע על המצב רוח
   
  העבודה בעסק דורשת המון אנרגיות והלקוח הזה מוצא את עצמו נשאב לטיפול בעניינים היום יומיים ולפעמים שוכח לקבל תגמול הולם על העבודה- דבר שמאוד מתסכל כשלעצמו כי ישנה תחושה שלא מעריכים אותו
   
  בערב לאחר סיום העבודה סביב השעה 17:30-18:00 חוזרים לטפל בענייני הבית, תפעול הילדים/ מקלחות/ ארוחות ערב
  נושא המשפחה חשוב לו מאוד ולכן חשוב להשקיע זמן בילדים- לאסוף אותם מהגן או בית הספר ולהשכיב אותם לישון לפני 20:30
   
  למרות הרגשות המעורבים בגלל מצב העסק ההרגשה של בית נותן ביטחון אך ישנו מתח בבית בגלל התסכול
   
  לאחר 20:30 כשהבית נעשה שקט יותר יש זמן רגוע יותר לארוחת הערב עם הבעל/ האישה- מדברים על היום שעבר מתרווחים על הספה בסלון ובוהים בטלוויזיה..
   
  כשמגיעה העייפות סביב השעה 22:00 סוגרים עניין מהר ונכנסים לישון
   
  בגדול הלקוח שלי הוא בעל עסק עצמאי- עוסק מורשה או פטור אשר מתקשה בניהול העסק שלו- משהו לא זורם לו והוא מרגיש שיכול להיות טוב יותר אך אין לו את התשובות בעצמו
  סדר היום שלי מאוד דומה למה שתיארתי פה בכתוב למעלה, אך כיום אני יודע ורואה אור בקצה המנהרה ויודע שמה שאני עושה ממקד אותי יותר ויעזור לי לגייס יותר לקוחות ולהביא את העסק שלי תוך שנה למקום טוב יותר
  העסק שלי הוא חדש בתחום היעוץ העסקי ואני יודע שיש תחרות רבה בשוק אך מצד שני יודע שיש המון יועצי ״זבל״ אשר לא נותנים ערך ותועלת ללקוח כמו שאני מסוגל לתת.

  כרגע יש לי לקוחות שמגיעים מהמלצות של חברים ומכרים אבל זה לא מספיק

 2. הבוקר: דליה מתעוררת ב 6:30 בבוקר מהשעון המעורר, עד שמגיעה לבית הספר בשעה 7:50.

  מתעוררת ב 6:30, קמה, שוטפת פנים ושיניים, מעירה את בן הזוג, מתלבשת והולכת למטבח להכין קפה. מכינה ארוחות בוקר וסנדביצים לעצמה ולילדים. הולכת להעיר את הילדים ולארגן אותם לבית הספר.
  שונאת את הלחץ הזה של הבוקר. למה הילדים לא רוצים לקום? נמאס לי כבר לרדוף אחריהם… אוי כבר מאוחר, יהיו פקקים ואאחר לכיתה…

  יום העבודה: מ 8:00 עד סיום שעות הלימודים הפרונטאליות בין אחת ל שתים.

  מחנכת כיתה ומלמדת את מקצועות העברית, ספרות, דקדוק, חיבור. מלמדת את הכיתה שלה ועוד שתי כיתות.
  אוי, אני תורנית היום בהפסקה. המזגן בכיתה לא ממש עובד כמו שצריך. שוב המנהלת בפילה עלי תיק. למה לא יכולתי להגיד לא?? יש גם מורות אחרות שיכולות לקחת חלק… שוב לא יהיה לי זמן לשתות קפה.

  מרגישה עייפות וכאבים ברגליים. מה יהיה, למה אני כל כך עייפה? גם אמא שלי היתה עייפה לפני שגילו לה… מתי הבדיקה הבאה שלי?

  צהרים: מ 13:00 עד שהולכת הביתה ב 15:00

  יושבת בחדר מורים עם עוד כמה חברות מורות, מקשקשות קצת, אוכלות סנדביצים. אחר כך מתישבת להכין את השיעורים למחר.
  סוף סוף אני יכולה לשבת בשקט בחדר המורים. אני צריכה לאכול יותר בריא, אולי בגלל זה אני עייפה? אני גם צריכה להוריד כמה קילו, אבל אין לי זמן לעשות ספורט, וגם למי יש כוח?

  אחר הצהריים: מ15: שמגיעה הביתה עד שהילדים הולכים לישון ב 21:00

  אוספת את הילד הקטן מהסבתא, מגיעה הביתה, מסיעה ילדים לחוגים או חברים, עוזרת להכין שעורי בית, עושה קצת עבודות הבית – כביסות, נקיון במטבח, מכינה ארוחת ערב. יושבת קצת עם הילדים לראות טלויזיה. בן הזוג מגיע לקראת שבע ואז המשפחה יושבת לאכול ארוחת ערב. אחר כך מתחילים עם מקלחות ולהשכיב את הילדים. רואים ביחד תוכנית, אחר כך מקריאה סיפור לקטן.
  אני ממש אוהבת את הילדים שלי. אני רוצה להיות כאן כשהם יגדלו ויתחתנו… אני רוצה להנות מהנכדים שלי. הלואי שאמא שלי היתה איתי, כל כך קשה לי בלעדיה…

  לילה 21:00 עד שהולכת לישון.

  יושבת עם בן הזוג בסלון, הוא במחשב, היא רואה סדרות או גולשת בפייסבוק, שותים תה או קפה עם ממתקים.
  הקשר בינינו זה לא מה שהיה פעם… הוא כל הזמן עסוק עם העבודה שלו. גם כשהוא בבית יש לו עבודה לעשות. אולי הוא כבר לא אוהב אותי? אולי נמאס לו מהפחדים שלי?

  הערכות לשינה

  הולכת להתקלח, נכנסת למיטה, קוראת ספר ונרדמת.
  אני עייפה, עדיף לא לחשוב עכשיו על הבדיקה שאני צריכה לעבור, זה סתם ילחיץ אותי ולא אוכל להרדם…

 3. יוגב אירינה

  זה יכול לעזור לך לקחת יום ובאמת לחיות אותו הכי קרוב לאיך שהלקוח האידיאלי שלך כנראה חי – זה יעזור לך להיכנס לנעליים שלו, ולחוות את מה שהוא חווב בצורה מיטבית. לא חובה, אבל זה יכול לתת לך תוצאת משודרגות להבין את נפשו של הלקוח האידיאלי……….איך זה קשור אלי?

 4. יוגב אירינה

  מי עונה לי? יוסי? ארטיום? חיים? שלחתי אתמול מייל – עדיין לא קיבלתי תשבוה- אני לא מזדהה עם שיעורי הבית עם היומנו של לקוח האידיאלמ- זה כמו ימנו של חנון…….ביקשי שתתקשרו אלי – או שזה לא נהוג בקורס?

   

 5.  
  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).
  קמה, מתקלחת, מתלבשת בבגדים יפים ונוחים לעוד יום עבודה. מתרגשת מפרוייקט עיצוב שמחכה לה, לקוח חוזר שאוהב את הסגנון שלה ואת היצירתיות שלה שחוזר לקטלוג חדש לעונה הקרובה.
  יורדת לשתות קפה ויושבת במרפסת שצופה לגינה. מביטה על כל הפרחים ונהנית מפירות עבודת הגינון שלה. מתכננת את היום שלה במשרד, היום הוא יום של עבודה משרדית וגם עבודה על הפרוייקט של הקטלוג.
  לאחר הקפה, מסדרת את המטבח ואם משהו לא במקום בסלון, היא מסדרת אותו.
  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.
  עושה FOLLOW UP לפרוייקטים הפתוחים, רושמת מה לעשות ולמי להתקשר. בודקת את האימיילים. מה שניתן עונה מיד, מה שלא,רושמת לעצמה לטיפול.
  אם יש לה הצעות מחיר לארגן, יוצרת קשר עם הספקים לבדוק עלויות וזמני הגשה. רוב הספקים שלה הם בתי דפוס ומתכנתים. את כל היתר היא עושה לבד. ייתכן והיום תצטרך לחפש מתכנת חדש שלא יהיה עמוס ושיתן מחירים נמוכים. בודקת אילו מוצרים נוספים היא יכולה להציע ללקוח. במידה וזה אתר אינטרנט עושה איפיון ראשוני כדי להתאים את האתר להצעה. איפיון סופי של האתר יהיה רק אחרי שהלקוח יתעניין באתר ויגיד לה מהם הצרכים שלו, אולי היא תופתע לגלות על צרכים שהיא לא חשבה עליהם.
  בודקת האם יש תשלומים שצריך לגבות, שולחת תזכורות.
  את כל זה עושה ברוגע כי היא יודעת שכעצמאית חייבת לטפל בכל הקצוות.
  במידה ונשאר זמן לפני ארוחת הצהריים, ממשיכה לעבוד על פרוייקט הקטלוג. מסדרת את כל התמונות, מתענגת במראה של כל החומרים שיש לה ומתחילה את חגיגת העיצוב. כבר מכירה את הלקוח, יש לה יד חופשית.  שומרת על המיתוג שלו מבחינת הגופנים והצבעים. אוהבת את החופש שהיא לא תלויה באף גורם אחר כדי לעשות את העבודה, יכולה לנסות דברים ולתקן. הרי, הכל נעשה במחשב ושם קל להזיז דברים, לשנות צבעים, לשנות את הגודל של התמונות עד שמתקבלת תוצאה שהיא מרוצה ממנה.
  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).
  המתכנת שלח לה קישור לאתר החדש שהוא התחיל לבנות. הוא מראה לה משהו די גמור. מצד אחד לא יכול לשלוח לה משהו ראשוני כי אין שום טעם לבדוק משהו שיכול להשתנות בהרבה, מצד שני צריך להיות במצב שניתן להכניס שינויים ולהתאים לדרישות הפרפקציוניסטיות שלה.
  היא לא מרוצה ממה שנשלח לה וצריכה לכתוב מסמך, למדוד פיקסלים כדי להסביר מה לתקן. מנסה לחשוב איזה שינוי לעשות ואיך זה ייראה. פותחת תוכנה גרפית, מצלמת מסך ומתחי.לה לגזור ולהדביק את האלמנטים. כאשר מתקבלת תמונה שהיא מרוצה ממנה, מכינה את הקובץ ושולחת במייל למתכנת.
  היא כבר יודעת שהוא לא יקבל את השינויים בשמחה. הרי עשה כבר חלק גדול מהעבודה ובטח שיבקש יותר כסף.
  נזכרת שהיא למדה תכנות כי רצתה לבנות לבד את האתרים ומבינה קצת את המתכנת אבל היא חייבת להרגיש טוב עם העבודות שהיא מגישה ללקוח. מדמיינת איזה כיף היה אם היא יכלה לעשות את השינויים בלי לכתוב שורה אחת של קוד..
  מגיע אליה לקוח לראות את ההתקדמות בפרוייקט שלו. היא מרוצה מאד מהעבודה שעשתה בשבילו. כל בקשה שלא מקבלת מענה מידי כי יש לה את התוכנות הכי משוכללות.  היא נותנת פידבק לבקשות שלו ויחד מגיעים לתוצר מעולה.
  ואז היא מראה לו את האתר. כאן הוא מבקש והיא צריכה לרשום את הבקשות. מנסה להמעיט בבקשות שלו כדי לא לחרוג מההסכם עם המתכנת ושהוא לא יבקש מחיר נוסף או שיגיד לה שעכשיו הוא בפרוייקט ענקי ולא יכול לבצע את העבודה.  כאן היא כבר מרגישה לא נוח, רוצה  לרצות את הלקוח אבל לא רוצה לממן הוצאות נוספות מהמתכנת. שואלת את עמצה, למה הצעתי לו לעשות אתר? מה הייתי צריכה את הכאב ראש הזה.
  בסוף יום עבודה, בודקת את היומן, מה יש לה למחרת ורושמת על מה עליה לעבוד ביום למחרת.
  ערב 18:00- 21:00.
  זמן של בישולים, קניות. מתקשרת לחברה וקובעת לשתות קפה בקניון, חייבת להירגע מיום העבודה.
  לילה 21:00 עד שהולך לישון.
  מתיישבת מול הטלויזיה כדי להיות עם בעלה. חלק מסתכלת איתו וחלק קוראת ספר שהמליצו לה.
  הערכות לשינה
  עושה קצת מדיטציה, מביאה את הספר למעלה, תמשיך לקרא במיטה עד שתירדם.

 6.  

  הבוקר

  ליסה פורד מתעוררת בשעה 6:00 בבוקר שותה 2 כוסות מים ונכנסת למקלחת להתארגן ולהתרענן. יוצאת מהמקלחת מתעדכנת 10 דקות באינסטגרם ופינטרסט ומארגנת ארוחת בוקר, סלט, ביצה. יוצאת בשעה שבע בבוקר אל המשרד, לפני שכל העובדים מגיעים לעבודה ומארגנת לה את היום.

  בודקת נתונים, חושבת על כיוונים חדשים לפיתוח העסק, פגישת עבודה קצרה, חוזרת למיילים. יוצאת לשעה לארוחת צהריים בשעה 12:30
  בשעה 13:30 חוזרת למשרד, מכינה כוס קפה וכוס מים בצד, קוראת מגזין עיצוב ומתעדכנת בתחום, 2 פגישות נקבעו להיום 14:00 ולשעה 16:00.

  יוצאת הביתה בשעה 17:00, מתרעננת, נוסעת  להפגש עם הבנים והנכדים בעיר, הולכים לאכול ארוחת ערב משותפת במסעדה חדשה של חבר.

  ארוחת ערב ארוכה עם המשפחה, על יין כולל קינוחים ופינוקים.

  פורשים הביתה בסביבות 21:00, ב21:30 היא מתיישבת במרפסת  על כוס יין נוספת לשיחה רגועה עם בן הזוג, בניית תכניות וסיכום יום

  בשעה 22:30 פורשת למקלחת והתארגנות לפני שינה, קוראת ספר במיטה

   

 7. הבוקר

  ליסה פורד מתעוררת בשעה 6:00 בבוקר, היא מרגישה עייפה, שותה 2 כוסות מים ונכנסת למקלחת להתעורר ולהתרענן. יוצאת מהמקלחת נעמדת מול הארון ובוחרת לעצמה בגדים, היא בוחרת חולצת טוניקה לבנה מכותנה מכובסת, קנתה אותה לפני שבוע והיום זו הזדמנות ללבוש אותה. היא מורחת קרם לחות לפנים מול המראה, איך שהזמן עובר, יש לי קמטים מתחת לעיניים, אולי כדאי לי להחליף קרם או לעשות איזה טיפול הצערה? היא מרגישה שהחולצה הזו מאירה לה את הפנים ומבליטה אותה בנוף, מתיישבת כמה דקות, מתעדכנת 10 דקות באינסטגרם ופינטרסט. הולכת למטבח לארגן ארוחת בוקר, סלט, ביצה. יושבת לאכול 10 דקות, מצחצחת שיניים ופונה לארון הנעליים. יש לי מספיק נעליים אבל לא נעליי שיתאימו בדיוק לחולצה הזו, מאוחר מדי להחליף חולצה, אנעל את החומות, שמה צמידים על הידיים ולוקחת את התיק ומפתחות הרכב. יוצאת מהבית בשעה שבע בבוקר אל המשרד, מזכירה לעצמה בנהיגה לבדוק טיפול לפנים ומפעילה ספר אודיו.

  מחנה את הרכב בחניה, ונכנסת לבניין, מגיעה לפני שכל העובדים מגיעים לעבודה ומארגנת לעצמה את היום.

  בודקת נתונים, חושבת על כיוונים חדשים לפיתוח העסק, פגישת עבודה קצרה, חוזרת למיילים. מרימה טלפון לבן שלה, דני פתח מסעדה ומזמין אותנו לבוא , קובעים ללכת בערב. יוצאת לשעה לארוחת צהריים בשעה 12:30 עם תמר, קולגה חושבת איתה על דרך לשיתוף פעולה, מקבלת שיחת טלפון מלקוחה מאוכזבת, היא מרגישה קצת מבוכה, לא הרור איך זה קרה, אבל מסכמת איתה שהעניין יטופל במהירות. הארוחה הופרעה היא מרגישה תחושת החמצה בהקשר ללקוחה, כשתגיע למשרד תפגש עם אחד העובדים בנוגע לזה.

  מאוכזבת על העניין אבל גם מבינה שלעיתים יש תקלות ושצריך לתקן במהירות כדי לא לגרור את העניין. זה המוניטין שלה.
  בשעה 13:30 חוזרת למשרד, מרגישה מלאה, אכלתי יותר מדי. מכינה כוס קפה וכוס מים בצד, קוראת לדנה לפגישה דחופה להסדרת העניין. קוראת מגזין עיצוב כדי להחליף אנרגיות ומתעדכנת לגבי הפגישה בשעה 15:00.

  זוג לקוחות שמעוניינים לבנות את הבית שלהם הגיע. היא משוחחת איתם על מנת להבין מי הם ומה הצרכים שלהם בבית, מיקומו וכו

  האישה שואלת אותה מאין החולצה המהממת, היא מספרת לאישה מי המעצבת ומייד הן מסכימות שהיא מוכשרת ונהדרת, יש הסכמה קטנה מה שעוזר לביטחון בה. הפגישה מסתיימת עם לחיצת יד ותכניות להמשך הדרך. הא חושבת לעצמה שיש משהו  מוכר באישה הזו שפגשה זה עתה, היא יכלה להרגיש איתה חיבור.

  יוצאת הביתה בשעה 17:00, מתרעננת, חייבת להחליף נעליים, למשהו יותר פתוח ומאוורר, מצלצלת לבן הזוג וסוגרת איתו שתאסוף אותו בדרך לארוחה עם המשפחות של הבנים בעיר, הולכים לאכול ארוחת ערב משותפת במסעדה חדשה של חבר.

  ארוחת ערב ארוכה עם המשפחה, על יין כולל קינוחים ופינוקים.

  פורשים הביתה בסביבות 21:00, ב21:30 היא מתיישבת במרפסת  על כוס יין נוספת לשיחה רגועה עם בן הזוג, מספרת לו על היום שלה, ולהיפך, נזכרת ששכחה לבדוק טיפול פנים, הוא אומר לה שהיא לא צריכה, הם חושבים על נסיעה לכל המשפחה.. מבטיחים לבדוק אופציות ומחליטים שהזמן לישון הגיע.

  בשעה 22:30 פורשת למקלחת והתארגנות לפני שינה, קוראת ספר במיטה

   

 8. 1. הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).
  2. מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.
  3. צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).
  4. ערב 18:00- 21:00.
  5. לילה 21:00 עד שהולך לישון.
  6. הערכות לשינה

  1- ”מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך”, בוקר טוב, אךךך, כמה טוב לקום בבוקר ממקום של אמונה. מיד אלך להתפנות, אעיר את נתנאל שלי, המלאך שלי, הבייבי שלי, אתלבש ואברך ברכות השחר. אני מזה אוהבת את הארוחות הבוקר המשותפת שלנו. הגשתי קורנפלקס עם חלב לבן המתוק שלי, אודי, בעלי סיים לשתות את הקפה שלו ופתאום אני קולטת שכבר הגזמתי עם הזמן שלי והשעה כבר 08:00 ועוד לא יצאתי עם הילד לבית ספר. לוקחת ביס אחרון, מניעה את הרכב וטסה לשים את נתנאל בבית ספר הדתי השכונתי. כל פעם שאני שמה אותו כאן, אני רואה את כל הילדים בבית הספר שלו וממש בה לי לבכות, נתנאל המתוק כל כך לבד, הוא כבר בן 8 ועוד אין לו אחים. ב”ה גם הוא נולד לי בנס אבל אני חייבת שתהיה לו לפחות עוד אחות קטנה, זה יכניס אור חדש בבית. נוסעת לפתוח את חנות האופניים שלי ושל בעלי. כבר פתחנו 3 סניפים ואנחנו על הגל ב”ה., אופניים חשמליות כמו שאני הבאתי אין בכל הארץ.

  2- אז אני יושבת במשרד, מדברת בטלפון עם ציפי, שותפת עסקים שלי (עד שהפכה לממש חברה). סתם קשקשנו על דהה ועל אהה ובין משפט עסקי אחד לשני חשבנו לפתוח חנות רביעית בשותפות מלאה איתה. הנה מגיע ניסים, הוא הטכנאי החביב עליי, גם בעלי מאוד מעריך אותו ואפילו חשב לתת לו לנהל סניף. הוא נכנס למשרד להודיע שהזמין מהמחסן עוד 35 חתיכות , כן, ב”ה באמת שאני על הגל. יאללה, אני זזה ל’מונסון’, זאת הפינה עם האוכל הכי טובה באיזור,. יו, כבר הגיעה 12:00 אני מאחרת לציפי, מקווה שתשמור לנו את המקום האהוב עלינו, אני רוצה לשבת ליד החלון.

  3- יאללה ציפי, אני חייבת לחזור למשרד, ביי מותק, פשוט בשעה 13:00 אודי בעלי צריך להגיע עם העובד החדש ואני חייבת להיות שם, נדבר…

  מממ… דווקא נראה בחור רציני עם רצון טוב להתקדם. טוב, נראה שגם בעלי מתלהב ממנו. אשב על הניירת לפני שאצא לכיוון נתנאל, גם אתמול לא יצא לי לסיים את העבודה אז יש לי מה לעשות…
  אודי? מותק? יאללה חמוד שלי, אני חייבת לצאת כדי לא לאחר לנתנאל, כבר 14:45 והם מתעצבנים שמאחרים להם. אודי, לקחת את המעטפות לדאר? כן? אז יאללה, אני חייבת להזדרז לנתנאל. ביי בייבי… היי נתנאל שלי, חמוד, איך היה לך היום בבית ספר, בא נחזור הביתה, סבתא מגיע אלינו בשעה 16:00 והיא הולכת להכין לך את השניצל שאתה הכי אוהב. (כל פעם שאני אוספת אותו זה קורא לי, אני מתה לבכות, ממש לצרוח שבורא העולם ירחם עלי ועל נתנאל וישלח לו עוד אח חמוד כמוהו, אני כבר לא עומדת בבדידות הזאת שיש לו, אני נקרעת!). היי סבתא , אמא ספרה לי שאת הולכת להכין לי את השניצל האהוב שלי. עד שיהיה מוכן, אלך לראות קצת טלויזיה.
  ”נתנאל”, ”נתנאל”, כן אמא?
  בא חמוד, האוכל מוכן. ממממ…אין על השניצל של סבתא שלי. יאללה חמוד, תזדרז אם אתה רוצה שארז השכן יבוא לשחק איתך, השעה כבר 17:00 ואמא שלו מרשה רק עד 18:00. אלך להתפלל מנחה לפני שבעלי יגיע.

  4- או, אודי, מה שלומך בייבי שלי, שמחה שחזרת, הכנתי לך אוכל. ארז, השעה כבר 18:00 לך הביתה חמוד. נו אודי, איך היה עם העובד החדש אחרי שהלכתי? נראה בחור רציני. נתנאל, חמוד, בא להתקלח, השעה כבר 19:00, אחרי המקלחת אבא יקרא לך סיפור. (הנה זה שוב קורא לי, אני נחנקת מדמעות שאין לנתנאל אח קטן). אודי? אתה בא לקרוא לנתנאל סיפור? יאללה חמוד כבר 20:00 נהיה מאוחר. אודי, שתסיים את הסיפור תבוא למטבח, אכין לנו איזה נישנוש לילה טעים. בנתיים אני יורדת לחדר כושר לחצי שעה וכבר עולה.

  5- זאת השעה שאני הכי אוהבת ביום, נתנאל הלך לישון ואני ואודי בעלי אוכלים יחד ארוחת לילה משותפת ומשוחחים על הכל. ”אודי”? אני מתחילה שוב לבכות, למה זה קורא לנו, הלכנו לכל הרופאים שבעולם וכולם אמרו לנו שהכל בסדר אז למה , ריבונו של עולם, למה לא נולדים לנו עוד ילדים?! תראה, אני כבר בת 35 ואני חייבת ברכה באופן דחוף. אודי, אולי אתה מכיר איזה רב שיכול לברך? מי יודע, אולי משם תבוא הישועה, אני מוכנה לשים כל כסף שיבקשו!

  6- טוב אודי, יאללה, כבר מאוחר ! אני ממש עייפה וחייבת לישון, מחר מגיע ה’קונטיינר’ ויש לנו מלא עבודה וסחורה לפרוק. אני רק אסיים תפילת ‘קריאת שמע שעל המיטה’ אסדר את התיק שלי, אצחצח שניים ואלך לישון. תמיד, לפני שאני נרדמת, אני מסתכלת בערוץ הידברות דרך הטלפון שלי, זה מכניס לי חיות ואמונה. ללכת לישון מתוך אמונה ,נותן לי כח לקום מתוך אמונה.

 9. טיראן כהן

  יום מיומנו של לקוח אידיאלי.

  הגננת מתעוררת ב6:00 בבקר מתארגנת שותה את הקפה הראשון וברבע ל7 מתחילה להעיר את הילדים ואת בעלה. היא נכנסת למטבח ומתחילה להכין כריכים לשלושת הילדים הגדולים כי הילדה הקטנה אוכלת בגן. בעלה מתעורר מתארגן ןעוזר לילדים הצעירים להתארגן. ב7:15 כולם במטבח שותים שוקו ואוכלים קורנפלקס. האמא מכינה לה כריך לעבודה וב7:30 לוקחת את הבת הצעירה. היא משאירה אותה בגן וממשיכה לגן שלה. היא מגיעה בדיוק ב8:00. הגן כבר פתוח והסייעת קיבלה את פני הילדים שהקדימו. הגננת מנהלת את הגן עד לשעה 13:30 ויוצאת הביתה. היא מגיעה ב14:00 הביתה ומכינה ארוחת צהרים. שלושת הילדים הגדולים מגיעים עד לשעה 15:00 והם יושבים לאכול ארוחת צהריים משותפת. בשעה 15:45 היא הולכת להוציא את הבת מהצהרון. כשהיא מגיעה הילדים מתיישבים להכין שיעורי בית כי יש חוגים. הם מסיימים עד 17:00 כשהאמא עוזרת למי שמתקשה. בשעה 17:15 שני הילדים הגדולים יוצאים לחוגים במתנ,ס והיא יוצאת עם שני הילדים הצעירים לגינה השכונתית. הם משחקים, נהנים ונפגשיפ\ם עם חברים וגם האם מנהלת שיחות עם חברותיה. ב18:30 היא מתארגנת לחזרה הביתה. מכניסה את הבת הצעירה להתקלח בדיוק כשאבי המשפחה נכנס. הוא משוחח עם הילד בן ה6 ומתעניין איך היה בבית הספר. לאחר שהקטנה יצאה מהמקלחת הוא מאיץ בבן להיכנס להתקלח ומשחק מעט עם הבת הקנה. בשעה  19:00 מגיעים שני הילדים הגדולים מהחוג וכולם יושבים לאכול ארוחת ערב קלה שהאב אירגן בסיוע האם. מסיימים לאכול וב20:00 הילדים הצעירים נכנסים למיטות כשהאב בא לספר סיפור שהוא ממציא במיוחד בשבילהם בכל ערב מחדש. שני הילדים הגדולים יותר יושבים עם האם ומשתפים בחווית יומם. כשהאב מצטרף האם יוצאת לשיעור היוגה שיש במתנףס. הילדים פורשים לישון בשעה 21:00 והאב נכנס להתקלח ולהתרענן. האם חוזרת בסביבות 22ף00 ואז יש זמן לזוג להיות ביחד ולהחליף חוויות. ב23:30 הולכים לישון כדי לקום מלאי כח ליום הבא.

   

   

   

   

 10. הבוקר – הבית ברחוב בר כוכבא 24 ת״א.

  מתעורר עם השעון ב-05:30, נכנס לחדר האמבטיה, מצחצח שיניים, מתגלח.
  מתלבש, מכין כריכים פירות ושתייה לשלושת הילדים ומכניס להם לתיקים, מכין קפה להדר (אשתו) ולעצמו. קורא להדר לקפה.
  06:10 יושבים ביחד לקפה של בוקר עד 06:25. מנקה, מכניס כלים למדיח, נפרד לשלום מהדר.
  06:30 יוצא מהבית, נכנס ל- VOLVO S-90 פלאג אין, נוסע דרך נתיבי איילון לעבודה במשכית 12 בהרצליה – מרכז הפיתוח של Apple ישראל. 07:00 נכנס למשרד השקוף שלו כשלפניו Open Space – סביבת העבודה של עובדי המחלקה שלו. העובדים מתחילים להגיע בדקות הקרובות עד 8 לפני ישיבת הפתיחה של הבוקר.

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  מדליק את ה-MacBook Pro שעל שולחנו ועובר על מיילים חשובים מהלילה, כותב הערות ותזכורות בלו״ז ומתעדף את רשימת המשימות לביצוע להמשך היום.
  08:00 ישיבת פתיחת יום קבועה של המנכ״ל עם ראשי המחלקות עד 08:20.
  08:30 נפגש עם ראשי הצוותים במחלקה שלו בפינת הקפה המרווחת שליד המטבח לעדכונים וקביעת יעדים להמשך היום.
  08:45 עד 13:00עובר על דוחות הסטטוס של ראשי הצוותים מאתמול עד הרגע, עונה למיילים, מקבל שיחות טלפון/whatsapp/והרשת הפנים-ארגונית, זמין לראשי הצוותים שלו, מקיים פגישות שנקבעו מראש ביומן על ידי מנהלת המשרד.
  13:00-14:00 הפסקת צהריים ב-Caffe Macs שבבניין. מנהלי צוותים/מחלקות ועובדים זוטרים יותר אוכלים יחד באותם שולחנות – מנהל שיחות לא רק בענייני עבודה. בחצי השעה הראשונה עד 13:30 אוכלים, בחצי השעה השנייה עד 14:00 מי שרוצה חוזר למשרד ו״מרימים Server״ משחקים משחק מחשב ברשת הפנימית שבו שותפים רוב עובדי המחלקה – לרוב בהשתתפותו ובהובלתו. הרציונל מבחינתו – המשחק עוזר לכולם להישאר עירניים, מחזק את לכידות הצוות ומכניס אדרלנין לשעות הצהריים המנומנמות.

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).

  15:00 – 14:05- מפגש עם מנהלי וראשי הצוותים הרלוונטיים במחלקת הייצור ומחלקת QA – האחראיות על יישום תוצרי התכנון של מחלקתו.
  15:05 – 15:55 חוזר למחלקה, עונה לטלפונים, מיילים והודעות שהצטברו, עובר על דוח״ות התקדמות צוותי המחלקה שלו, מסייע לראשי הצוותים להתגבר על בעיות ולתעדף משימות לביצוע בלו״ז.
  16:00 – 16:45 מפגש סטטוס יומי עם הנהלת החברה
  16:50 – 18:00 שיחות אונליין עם גורמים רלוונטיים במרכז בקופרטינו, כולל פגישות ועידת וידאו שתואמו מראש. עובר בין ראשי הצוותים ביזמתו או לפי בקשתם וקובעים יעדים למחר.
  18:05 – יוצא מעבודה
  18:45 לוקח את התאומים שי ושחר מחוג הקראטה וחוזר איתם הביתה. או 3 פעמים בשבוע נוסע להולמס פלייס דיזנגוף סנטר לאימון מכשירים של 45 דקות.
  19:00 – בימים שבהם אינו בחדר הכושר – מכין לכולם ארוחת ערב. בימים האחרים הדר מכינה.
  19:30 – אוכלים ארוחת ערב משפחתית שבמהלכה כל אחד מספר איך עבר עליו היום.
  20:00 – 20:40 – בזמן שהילדים מתקלחים – מקפל את ארוחת הערב, יושב בחדר העבודה עונה על מיילים, ומקיים שיחות לרוב באנגלית עם חו״ל.
  20:40 – 21:00 – בחדר של יעל – הבת הקטנה מספר סיפור לפני השינה, לעיתים רחוקות גם התאומים באים להאזין. חיבוק ונשיקת לילה טוב ליעלי יחד עם הדר – טקס קבוע.
  21:00 – 21:10 בחדר של התאומים, בודק שהם כבר לא על המדיה האלקטרונית, שיחה קצרה לסגירת היום. חיבוק לילה טוב עם הדר.
  21:10 – 21:20 – מתקלח
  21:20 – 22:00 – גולש באינטרנט באתרים החביבים עליו, עונה למיילים, מתעדכן בחדשות.
  22:00 – 23:30 בודק שאצל שי ושחר שהאור כבר כבה והם ישנים ומציץ לראות שהכל גם בסדר אצל יעלי. מכין לו ולהדר קפה של לילה. יושבים יחד על הספה – צופים בסדרה אהובה בטלוויזיה ו/או משוחחים בסלון.
  23:30 – מתארגנים לשינה – צחצוח שיניים וכו׳… הולכים לישון.

 11. אייל מוסטקי

  יום שלישי:
  שמה שעון ל 6 והולכת לישון.
  יום רביעיהבוקר:
  מתעוררת מצרחות של הילד, מדחיקה לכמה שניות, מקווה שאולי הוא ירדם בחזרה, שכהיא מבינה שלא, היא מסתכלת על השעון – רבע ל6. עוצמת עיניים ביאוש, מוציאה אנחה וקמה אליו.
  מרימה אותו עם יד אחת, עם השניה עדיין משפשפת את העיניים, הולכת למטבח, שמה מים לקפה.
  כד שהמים רותחים היא מלבישה את הילד, הולכת איתו למטבח, ומכינה שתי כוסות קפה לה ולבעלה. היא שמה את הילד בלול, ממלאת אותו בצעצועים כדי שיהיו לה כמה דקות להכנס לשירותים, בינתיים בודקת אם יש הודעות בטלפון, קצת חדשות ורכילות. בעלה כבר יצא מהמקלחת אז היא נכנסת, מקלחת זריזה.
  רבע שעה היא כבר בחוץ, מייבשת את השיער, מסתרקת ומתאפרת תוך כדי שהיא משעשעת את הילד. 6:45 כולם כבר לבושים ומוכנים, היא מוזגת לקערות חלב ודגנים ויושבים לאכול ארוחת בוקר.
  מסיימים ארוחת בוקר, שמים את הצלחות ליד הכיור, כבר מאוחר. נכנסים לצחצח שיניים ויוצאים מהבית. נכסעם לאוטו, בעלה מוריד אותה במשרד ולוקח את הילד לגן.
  עבודה:
  היא נכנסת למשרד, מדליקה את המחשב, מסדרת את הברדק על השולחן שלה,מכינה תה ומתיישבת. היא עוברת על רשימת המטלות שהשאירה לעצמה אתמול ומתחילה לעבוד.
  כעבטר חצי שעה היא קצת משתעממת אז היא מספרת לאלה שעובדת לידה רכילות שקראה בבוקר ושאגב, היא מצאה מוצר שגורם לעור שלה להראות נפלא. הן חוזרות לעבודה, היא קצת נלחצת עי יש לה המון להספיק, כבר ב 1 היא יוצאת להוציא את גיא מהגן. ב11:30 היא נהיית רעבה אז היא עושה הפסקה ל 10 דקות, אוכלת סנדביץ׳ תוך כדי שיטוט בפייסבוק.
  היא מסיימת לעבוד במרץ, אוספת את הדברים שלה, נפרדת מאלה ויוצאת. היא מחכה לאוטובוס בתחנה ותוך כדי מתכתבת עם אחותה. נסיעה של 10 דקות באוטובוס והיא בגן, מוציאה את הילד. מחבקת אותו חזק ואומרת לו כמה שהיא התגעגעה אליו.
  צהריים:
  בבית היא מחממת ארוחת צהריים, מתיישבת להאכיל את הילד, וכשהוא מסיים, לוקחת אותו למיטה לשנ״צ. כשהוא סופסוף נרדם, היא מחממת לעצמה אוכל, ומתיישבת לאכול על הספה עם הטלפון, משחקת כמה סיבובים של קנדי קראש, קצת משוטטת בפייסבוק, ומתעדכנת.
  היא נזרקת לחצי שעה מנוחה לפני שהיא צריכה לשבת לסיים את השיעורים ללימודים. היא קמה ומתיישבת ללמוד. הילד מתעורר, היא מרימה אותו, שמה לו סרט מצוייר ומתפללת שיחזיק חצי שעה בשביל שתוכל לסיים. היא סיימה הכל ועכשיו היא מתפנה לסדר אתהבית ולבשל למחר.
  הילד איבד את הסבלנות אז היא שמה אותו בלול לידה במטבח והיא שרה ועושה לו פרצופים תוך כדי בישול.
  ערב:
  בעלה הגיע מהעבודה והוא מקלח את הילד אז היא בינתיים מכינה את השולחן לארוחת הערב ונכנסת למקלחת בעצמה. מקלחת זריזה, ארוחת ערב ולהשכיב את הילד כי יש לה שיעור ב 8.
  לילה:
  היא מסיימת את השיעור ומתיישבת ליד בעלה ומבקשת ממנו פינוק, שיחתוך פירות. בעלה חוזר עם קערת פחרות והם יושבים לראות קומדיה, תוך כדי היא משוטטת עוד קצת בפייסבוק, לראות מה חדש אצל מי.
  היערכות לשינה:
  הם קמים מהספה עייפים, קצת נגררים עד לחדר, עולים על פיג׳מה, מצחצים שיניים ביחד ונכנסים למיטה. היא ניזכרת במשהו שהגננת ביקשה לגן ואומרת לבעלה שלא ישכח בבוקר, מדליקים את הטלויזיה, היא שמה את הטלפון לטעינה ומכוונת את השעון המעורר ל 6. היא לוקחת את הספר שלה, כמה עמודים והיא נרדמת.

  1. מכני מדי.
   הכל מפורט יפה, אבל מה עם רגשות? היא לא חווה תיסכול? לא מתעצבנת על כלום? לא מרגישה תשושה וחלשה? לא מרגישה שמחה או עצב? לא חווה אושר? לא התיחסת לרגשות ולתחושות בכלל. יש פה ושם טיפה ניצוצות של אנושיות, אבל בגדול נראה כמו יום של רובוט מתוכנת היטב!

 12. הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  קם ב 7 וחצי עייף מאוד ומותש מהחיים לוקח 4 סוגי כדורים ופשוט מרגיש שככה יראו כל החייים שלו מסתכל במראה ומרגיש כבד השומן הזה לא ירד לעולם הוא חושב

   

  2.מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.
  הולך ועוזר עם הילדים ולא מבין איך הם שולטים בו ושהוא מגיע למצב שהוא מלביש אותם במקום שיעשו את זה לבד זה לא הגיוני הוא אומר בקול רוטן ממשיך ללכת וממלמל משהו עם פקרוצף עצבני מנסה להירגע אבל פשוט מרגיש שזהו הוא תקוע וזה לא יעבור הוא הולך להתפלל ב 8  כמובן שהוא מאחר כרגיל התפילה התחילה כבר ב 7 וחצי והוא מרגיש איך כולם מסתובבים ונותנים את המבט של הנה הלא יוצלח אפילו לקום בבוקר לא מצליח ומתיישב במקום שלו לא רגוע ומתוסכל חוזר הביתה  ב9  רואה שהילדים פיסיפו את ההסעה שלהם ושומע מהם שאמא אמרה שהוא ייקח אותם כשיבוא כמובן ששוב הוא מרגיש פשוט אבוד הוא מתעצבן על זה שהם פיספסו שוב את ההסעה וזאת הפעם האחרונה שהוא לוקח אותם ופשוט יודע שזה ימשך ושהכול באשמת אישתו שיותר מידי מפנקת אותם והוא אין לו שום סיבה לחשוב שהוא לא בסדר הרי הוא עושה כול מה שהוא יכול. הוא שם אותם בלימודים הם מבקשים ממנו כסף לאוכל כי הם עצלנים מדי להכין לעצמם כך הוא אומר ונוסע לעבודה מגיע לעבודה ובודק שהכול כשורה במסעדה מסנן ושוטף את הירקות ולאחר מכן מסביר לטבחים מה יש לעשות ואיך מעביר כרטיס ויוצא למסעדה הבאה מרגיש טוב עם עצמו ואז בדרך הוא עוצר קונה איזה קוראסון או שתיים ודיאט קולה ואוכל תוך כדי נסיעה כשהו מגיעה למסעדה הבאה הוא יוצא מהאוטו מנער מעליו את הפירוים של הקוראסון הוא מרגיש אשם ויודע שהוא “חטא” זורק את הבקבוק דיאט מתחת לכיסא של הנוסע שליד הנהג נכנס למסעדה ולפני שהוא נכנס הוא מקבל שיחת טלפון מאישתו הוא מרגיש שהוא אשם כי הם כבר הרי סיכמו שהמצב שלו לא טוב ואסור לו לנגוע בדברים האולו היא אומרת לו  לגבי זה שהיא צריכה שיקנה לה משהו מהחנות יצירה לילדים של הגן שהיא עובדת בו מתוך תחושה שבא אם יתקוף ירגיש שאין לו צורך להרגיש לא נעים ממנה כי הרי הם בריב הוא מתעצבן ומסביר לה שהוא עובד וזה לא זמן טוב היא מתעקשת והוא כועס אבל יודע שהוא יעשה את זה לפני שהוא נכנס הוא מכנס את עצמו לוקח נשימה ונכנס למסעדה עם חיוך מאולץ שמרגיע אותו כי בלי כול הדברים מסביב הוא אדם מאוד שמח בלי כל הדברים שחשובים  לו שמזכירים לו איך הוא רצה לחיות את החיים שלו לפני  שחלה ותחושה מוזרה של חוסר שליטה חולפת לו בגוף

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).
  בדרך הביתה הוא כבר ממש עייף למרות שהשעה רק 3 בצהריים הוא מותש וחושב רק על לשכב ולהרים רגלים כי הם ממש רדומות מכול הדם שלא זורם לו הוא מגיע ובלי שאף אחד ישים לב מנשנש משהו שהוא יודע שאסור לו ונכנס למיטה הוא נרדם בשניה איך שהוא ככה בלי להחליף בגדיםן בראש הוא יודע שכשיקום יחזור למסעדה הבאה ולעבודה שלו ב 4וחצי הוא מקבל טלפון מאישתו שאומרת לו שהיא כבר חצי שעה מחכה מחוץ לגן והוא לא מגיע הוא קם מהמיטה לוקח לו כמה דקות להתאפס והוא מותש הוא פותח את הארון ולוקח 2 סוגים של כדורים בשביךל לאזן את אמת הלחץ דם בגוף שלו והסוכר ושלא נדבר על השומנים בדם הוא בדיוק נזכר שפספס הבוקר את הבדיקה אצל הרופאה בפעם החמישית הוא מסרב להודות שזה בגלל שהוא יודע מה תהיה התשובה של הרופאה כמובן שלא השתנה כלום אלא רק החמיר אז למה ללכת ? הוא נוסע לאישתו ואוסף אותה היא עולה ומיד רואה כמה בקבוקי דיאט קולה קטנים ריקים שוכבים לה בין הרגלים היא לא אומרת לו כלום אבל הוא יודע שהיא ראתה ומרגיש נורא כמובן שהוא מוצא כל סיבה לריב העיקר לא להרגיש אשם הוא מגיע הביתה היא יורדת והוא מיד יוצא למסעדה הבאה הוא יודע שהיא כבר מותשת מאיך שהדברים קורים איתו והוא מספר לעצמו שינסה וכמובן שכשהוא מגיע למעדה הבאה הוא מיד מוזג לעצמו כוס של מיץ ובולע אותו ביחד עם רגשות האשם כי תכלס מי רואה אותו שם ומי ידע?

   

  ערב 18:00- 21:00.

  הוא מסיים במסעדה האחרונה ונוסע הביתה כשהוא נכנס כולם יודעים שהוא הגיע וזה בזכות הקולות הגבוהיים שמסבירים שהמטבח היה נקי ולמה לעזעזל אף אחד לא מנקה אותו והוא כל פעם צריך לךנקות למרות שלא היה בכלל בבית ומיד מתחיל לנקות ברעש גדול שכולם ידעו שהוא מנקה ובפנים הוא יודע על מי הוא כועס וזה על עצמו הוא מאוכזב ומרגיש שכבר אין לו כוחותץ להילחם עם התאבות שלו שגומרות לו את החיים.

   

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.
  הוא לוקח עוד 4  כדורים שונים כמו בבוקר ומתיישב על המיטה אישתו כמובן מתיישבת לידו והוא יודע שעוד שנייה היא תעלה את זה והיא מעלה ושואלת איך היתה הבדיקה בקול רגוע ככול שניתן והוא מסביר מיד במתקפה שהוא לא יכל והיה מלא עבודה ושלא היה מי שיחליף אותו והיא כבר שבורה מסבירה לו שזה לא הגיוני אם הוא רוצה להממשיך לחיות הוא חייב לקחת את עצמו בידים הוא מקשיב אבל לא שומע אחרי עשרות פעמים זה נהיה כמו טקס לפני השינה הוא שם את הראש על המיטה אומר לה שממחר הכול ישתנה והולך לישון כשהוא יודע שהכול ישאר כרגיל אבל עם עקצוץ של אולי בכול מקרה אצליח מי יודע .

   

  הערכות לשינה
  הוא עוצם עינים מרגיש את הלחץ בגוף הכאביים בכולך הגוף את הראש שכואב את הגוף שכולכך קשה ומתוח את הרגליים הרדומות ויודע שהמצב שלו רק מתדרדר והוא חייב עזרה אבל מה הוא יכול לעשות התרופות של הרופאה לא מרפאות אותך הם רק מדחיקות הכול כי הרופאה אומרת שאין פיתרון שיעלים את זה לנצח

   

 13. יוגב אירינה

  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל- 6 חלקים:

  • הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה –השקמה ב5:30,ריצה או שחיה במשך חצי שעה, התארגנות לעבודה: לשמוע חדשות- מאוד חשוב, מקלחת, לצאת לעבודה לא יותר מאוחר ל 7:00
  • מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים. – עובד כי שכיר בהי טק- מהנדס פיתוח תוכנה. ישיבת בוקר עם העובדים, לשתות קפה והרבה מים, לענות למיילים. לצאת לפגישות עם לקוחות פוטנציאלים.
  • צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך- ארוחת צהריים, יציאה
  • ערב 18:00- 21:00. –בניית משפך לעסק עצמאי, בדיקת שוק, שליחת מיילים ללקוחות פוטנציאלים, ניהול שיחות. הכנת דפי נחיתה אחרי חזרה הביתה – ארוחת ערב, לראות סרט טוב, לקרוא ספר לשמוע חדשות, מקלחת, לשחק עם ילדים
  • לילה 21:00 עד שהולך לישון……….זה לא מגלים
  • הערכות לשינה – מקלחת ולילה טוב

 14. שעה
  מה היא עושה
  מה עובר לה בראש

  0600-0700
  קמה, מתארגנת ומארגנת את הילדים
  “צריך לקחת את הילדים לגן וללכת לעבודה”

  0700-0800
  פיזור לגנים, נסיעה לעבודה
  התארגנות בלחץ, הילדים צועקים לפעמים, “אוף עוד יום כזה…”

  0800-0900
  עבודה:

  הוראה פרונטלית

  הכנת חומרים

  בדיקת מבחנים

  שיחות עם מורים

  שיחות עם תלמידים
  צריך להתפרנס

  נוח יחסית לאמא

  רצון להשפיע

  שליחות

  תסכול מהתלמידים/ מהמערכת/ מההורים

  “למה אני ממשיכה עם זה? גם ככה אני לא באמת עושה חינוך כמו שרציתי”

  לפעמים רגעי שפל עד כדי בכי כי לא מצליחה לשלוט בכיתה/ להעביר את המסר שלה/ להתמודד עם הורים

  לפעמים רגעי שיא בעבודה עם תלמיד או בהצלחה מעל למצופה של שיעור בכיתה

  0900-1000

  1000-1100

  1100-1200

  1200-1300

  1300-1400

  1400-1500

  1500-1600

  1600-1700
  איסוף מהגנים
  כי צריך, בלחץ שהגננת לא תתעצבן, שהילדים לא ישארו אחרונים בגן

  1700-1800
  ילדים

  ארוחת ערב, מקלחות

  השכבה לישון
  לפעמים רגעי שפל של “אין לי כוח, הם משגעים לי את השכל, רק שילכו לישון כבר…”

  לפעמים רגעי שיא של יום רגוע ומהנה עם הילדים

  לבעל: “תעשה משהו, אני עושה הכל”

  לרוב יותר קרוב לשפל…

  1800-1900

  1900-2000

  2000-2100
  מטלות בית/ הכנת חומרים/ בדיקת מבחנים
  צריך לעשות כביסה

  צריך לעשות כלים

  צריך לבדוק מבחנים

  צריך להכין שיעורים למחר

  “נמאס לי…”

  2100-2200
  טלויזיה/ פלאפון/ מחשב
  מתפרקת מול טלויזיה וכו’

  2200-2300
  טלויזיה/ פלאפון/ מחשב / מתרסקת לישון
  אין כוח

  2300-0000
  לפעמים נשארת לעבוד – מבחנים/ הכנת חומרים
  “איך אכנס מחר לכיתה בלי שיעור?”

  “עברו כבר שבועיים, בטח כולם יציקו לי מחר למה עוד לא החזרתי מבחנים…”

  0000-0100
  ואז מתרסקת לישון
   

 15. יבגני דובניקוב

  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

   

  יעקוב מתעורר ב 6 יחד אם אשתו, הוא שותף פנים מצחצח שינים ומתגלח, מתלבש ומעיר את הילדים שלו. עד שאשתו ממשיכה להרגן ילדים לבית הספר ומתארגנת לבד הוא מכין ארוכת בוקר קלה משפחתית וסנדויצ’ים לילדים. כל המשפחה בכייף אוכלת את הארוכה, הילדים קצת רבים ומשלמים.

  ב 7:15 הילדים יוצאים להסעה והאישה לעבודה.

  יעקב מתארגן לאימון ויוצא.

  הוא חוזר מאימון ב – 8:30 מתקלח ויוצא לעבודה ב – 9:30 אחרי הפקקים.

  את יום העבודה שלו הוא מתחיל בשעה 10:00

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

   

  הוא עובד בחברת הייטק, זה סטארט אפ מצליח בתחום הבטחת מידע. התפקיד של יעקוב מנהל מחלקת פיתוח. את היום העבודה הוא מתחיל בישיבת ראשי צוותים בשעה 10:30. בישיבה יש הרבה מתח כי המוצר לא עומד בתקציב ולוחות זמנים. גם מתכנתים נתקלו בבעיה שעדיין לא הצליחו לפתור

  בשעה 11:30 יש לו פגישה עם מנהלי מחלקות אחרון בנושא אפיון המוצר. גם כאן לא חסר בעיות. מהשטח עלו דרישות נוספות ושינוים למודולים שכבר פותחו.

  ב 13:00 הוא חוזר למשרד ומטפל במשפר נושאים פתוחים

  ב 14:00 הוא יוצא להפסקת צהרים בבית קפה בהמשך הרכוב. שם הוא יושב עם חברים לעבודה, הם אוכלים נהנים, צוחקים וגם מדסקסים בעניין בעיות במוצר, הוא גם מתקשר לאשתו

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הביתה (18:00 בערך).

   

  ב 15:00 הוא חוזר למשרד וממשיך לעבוד עד 20:00

   

  ערב 18:00- 21:00.

   

  הוא מגיע הביתה בסביבות 20:30  בבית כל המשפחה אוכלת ארוחת ערב קלה והילדים מתארגנים לשינה.

  הוא גם מעביר קצת זמן עם ילדים והם הולכים לישון

   

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

   

  ב 21:30 יעקוב כותב כמה מיילים בעבודה ויחד עם אשתו רואה סרט ובמקביל הם מדברים על היום שהיה ועל היום שיהיה

   

  הערכות לשינה

   

  ב 23:15 הוא מתקלח רבע שעה והם הולכים לישון

 16. טלי כדורי

  קם ב- 07:00 בבוקר- מרגיש נפלא- מה יכול להיות יותר טוב מלאן שהגיע בחיים

  מצחצח שיניים

  שותה נס קפה עם שתי סיגריות בחוץ במרפסת- לרוב יושב עם אשתו בבוקר- מרגיש מאוהב לידה , תחושה של ניצחון

  נכנס לעזור לאשתו בפעולות הבוקר

  מכין עוד נס קפה 07:35

  לפעמים מסיע את הילדים לבית ספר- 07:45

  אם לא  מסיים קפה עם שתי סיגריות בניחותא והולך להתקלח – תוהה לגבי יומו מה צריך לקדם איך לסדר את היום מה לפני מה

  יוצא מהבית בסביבות 08:45

  מגיע לעסק ב= 09:00-09:15.

  פותח את החנות מסדר בתצוגות בחוץ הוא ועוד עובד/ת

  הוא מסדר את הקופה ועומד על הקופה

  לרוב נמנע מלסדר את החנות- לא אוהב את זה , רואה את זה כבזבוז זמן יקר שלו

  10:00- מתחיל לבדוק הזמנות, חשבוניות, ספקים, עובר על מיילים

  80% נתקל בטעויות בחשבוניות הן כספיות והן בפירוט הציוד שמקבל,- ואז מתחילים הויכוחים והעמדות במקום.

  לא רואה בעיניים, מעיף ספקים שלא משנים מיד על פי דבריו- חשוב לציין שהוא מאד אמיתי- לא שקרן ורמאי.

  במהלך זמן זה מורידים סחורה יש ספקים שעובדים איתו בשחור.

  12:00- מתקשר לאשתו לשאול איפה אוכלים צהריים אם בישלה או במסעדה.

  קובעים ב-13:00.

  יוצא מהעסק ב 12:45

  יושב לאכול עד 14:00

  חוזר לעסק עם שני בניו שסיימו לימודים בשעה 13:00 (הם בני 15)פעמיים בשהבוע לומדים עד 16:00 ואז ב- 17:00 אימם מביא אותם (הימים של בדיקות מלאי ולא סידור החנות ב,ד.)

  בודק קופה מה היו ההכנסות עד עכשיו כל יום זה יום שיא חדש,בדרך כלל יש מכירות סביב ה-3000 שח, כשרואה את ההכנסות שמח אבל מציק לו משהוא בתת המודע- איך יכול להתייעל ולדאוג שהרווח על מוצרים יגדל להיות 50-70 אחוז ולא 20-35% ברגיל.

  במהלך שעות הצהריים פעמיים בשבוע עושה סיבוב בחנות לבדוק מלאים לפי הסחורה ש”הלכה” השבוע, ו3 פעמים בשבוע (א,ג,ה) מסדר חנות מדפים סחורה

  רגעי השפל בעסק זה שלא זזים לו מוצרים מסויימים ולעיתים זה מתבטא במלאי בן עשרות אלפי שקלים.

  ואז חוזר הזכרון לספירת הקופה בצהריים ולהכנסות.

  בדרך כלל החנות מתמלאת בין השעות 16:00-18:00 במלא אנשים והדבר מקשה עליו לסדר את הדברים

  אך מכיוון ששני בניו ועובד/ת נוספת נמצאים בעסק זה הזמן הפנוי שנותר לו.

  החנות פתוחה עד השעה 19:00.

  ב- 18:00 מתחילים לסדר את החנות (סדר רגיל מלקוחות)

  בימים שמסדר סחורה ומעצב את החנות לעיתים נמשכת העבודה עד 20:30- מכיוון שהיו עומסי לקוחות בחנות וקשה היה להתנהל כך- הוא שונא את זה- מבחינתו זה סוף יום הוא הרוס מכל היום ולהישאר אחרי 19:30 זה גיהנום עבורו, הוא מתחיל לצעוק, להיות חסר סבלנות, ובניו מתייצבים דום לידו ועוזרים לו- לרוב גם העובד/ת מסכים להישאר עוד.

  הוא מבין כי עליו להגדיל את החנות אבל פוחד שלא יגיעו מספיק לקוחות- השקעה גדולה בסדר גודל של 150 אש”ח שיפוץ ומלאי.

  19:00 מתחיל סגירת עסק, הכנסת כל המוצרים מתצוגה

  19:30- נועלים חנות ויוצאים הביתה

  בימים בהם מאחר להגיע הביתה עקב העומסים הוא ישר הולך להתקלח, נשאר במקלחת 20 דקות לפחות, נרגע מהיות, ואז יוצא אוכל את ארוחת הערב הקלה (ללא ילדיו אשתו יושבת לצידו ומשוחחים) הילדים אכלו בזמן המקלחת שלו..ואז יוצא לעשן סיגריה עם בקבוק בירה לרוב אשתו מצטרפת, הוא פורק לה כל מה שעבר, מספר לה על תהיותיו.

  לרוב יום זה מסתיים בסרט יחד עם אשתו ושינה .

  20:00- ארוחת ערב קלה בבית לילדים עם אשתו

  21:00- מתקלח

  21:30- בקבוק בירה  סיגריה ויושב לראות משחק/סרט לעיתים עם בניו ולעיתים עם אשתו. או סקס..בערךבשעה 11:30 אחרי שהילדים נרדמים.

  עוד סיגריה לפני השינה בדרך כלל בחוץ בגינה

  מצחצח שיניים

  בודק פלאפון שעון מעורר מכוון

  מנשק את אשתו

  הולך לישון ב 00:00 בערך.

 17. בוקר עד צהריים.

  מתעורר באזור 05:30…אם אפשר לקרוא לזה מתעורר,

  אחרי שרוב הלילה תיזזת בין הקטטונת לבין הגדולה..

  היא כבר פאקינג בת 3!

  כמה היא עוד תמשיך להתעורר באמצע הלילה??!

   

  הוא קם מהכורסא בסלון, כל הבית עוד ישן – ומתחיל

  להתארגן לעבודה..בשקט..

  לא להעיר אף אחת –

  בשביל שיספיק לצאת בזמן לעבודה –

  אם אחת מהבנות תתעורר,

  זהו –

  עיכוב של חצי שעה לפחות ביציאה.

   

  לוקח את המגבת, הולך יחף עם הכפכפים ביד –

  גם זה

  רק בשביל לעשות כמה שפחות רעש.

  מתקלח ומרגיש שרוצה רק להשאר במקלחת…

  מתקשה מאד להוריד את הלילה מעצמו.

  להתעורר.

   

  יוצא מהמקלחת – כל הבית כבר התעורר.

  אשתו קמה במצב רוח זעוף

  גם היא בקושי ישנה כל הלילה…”לא הצלחתי להירדם משלוש בלילה” היא כועסת,

  “שמעתי אותך קם לבנות – אתה לא יכול לקום יותר בשקט?!”.

  הוא רותח מבפנים, אבל יודע שלא כדאי להכנס איתה עכשיו לריב…

  הרי מה? הוא חושב לעצמו…לא מספיק שאני קם 20 פעמים בלילה

  בלי שאת מתחלקת איתי,

  ועוד יש לך טענות שאני לא קם מספיק בשקט?!

  הוא מחליט לא לומר כלום כרגע אבל

  יודע שעוד טענה אחת אליו – והוא יתפוצץ.

  מארגנים את הגדולה לגן,

  למה תמיד לפני שהולכים, צריך לזרז אותה?

  ולמה תמיד שמזרזים אותה – זה נגמר בהתפוצצות של אשתו עליה?

  הם יוצאים לאוטו.

  הוא שואל את אשתו אם להתקשר אליה אחרי שהוא נפרד מהגדולה בגן,

  אבל רואה על הפנים שלה – שהיה עדיף שלא שאל.

  הוא מסיע את הגדולה לגן..

  הוא כבר רואה בווייז שהיום הוא הולך לאחר לעבודה,

  אין לו כוח כבר לבחור שבקיוביק לידו,

  שכל פעם שהוא מגיע לעבודה הוא קורא לו “סטודנט”…

  הוא משתדל לנסוע מהר ולהספיק לכל רמזור אפשרי.

  הוא מגיע סוף סוף לגן של הגדולה.

  שוב מתחילה הרוטינה היומית –

  היא שוב לא מסכימה להפרד ממנו –

  זה כבר יותר מאמצע השנה  – הוא מתעצבן בתוך עצמו,

  אבל מנסה להיות רגוע ליד הילדה.

  בסוף – זה מסתיים בזה שהגננת מושכת אותה ממנו.

  עם תחושת ההקלה – מהמתח שנוצר, מגיעה גם תחושת הכבדות

  והחמיצות – למה זה צריך להיות ככה? שכל בוקר הופך לסיוט…

  לא ככה הוא רוצה להפרד ממנה.

  נכנס לאוטו – ומתחיל לנסוע לעבודה.

  זה שעה וחצי נסיעה. והשעה עכשיו כבר 08:05 – שוב יאחר,

  ושוב ירגיש לא נעים לצאת באותה שעה כמו כולם –

  למרות שסיכם עם המנהל שלו שיצא מאוחר כל פעם שיגיע מאוחר –

  הוא יודע שלא יוכל לעמוד בזה

  אשתו לא תתן לו – היא חייבת שיגיע בזמן – לקחת את הבנות תחת אחריותו.

  נכנס לכביש 6 – ישר לתוך פקק..

  הוא עדיין מתעצבן על זה – למרות שזה חוזר כל יום.

  שומע כחצי שעה של תוכנית אקטואליה בגלצ.

  עד שנמאס.

  שומע אודיו-בוק מהטלפון – ולא מצליח לשרוד יותר מ 15 דקות.

  נמאס לו מספרי התפתחות אישית – אבל זה כמעט הז’אנר היחיד שקרא בחייו.

  מפעיל מוסיקה ביוטויוב. הכביש פנוי והוא יכול להתעסק עם הטלפון.

  מעביר שירים – בדכ שירי שנות 80-90 – ומנסה להרים לעצמו את המצב רוח,

  תוך כדי פיהוקים פעם בכמה דקות.

   

  הוא מגיע לעבודה באיחור של חצי שעה,

  ומשתדל לוודא שאף מנהל לא מבחין בו.

  הוא לא מתחבא – אבל משתדל להגיע לקיוביק שלו כמה שיותר מהר, ולפתוח את המחשב.

   

  הוא הולך לשירותים ויושב שם.

  אחרי זמן של הלוך ושוב בין המייל לYNET – הוא פותח אתר פורנו ומתחיל לגלוש בו.

  זה מתוך שעמום – להעביר את הזמן.

  הוא לא רואה סרטים בקול – כי מפחד שישמעו מחוץ לשירותים –

  אז הוא רק מסתכל על התקצירים.

  אם הוא מוצא משהו שמעניין אותו לראות – הוא דואג לשנן את השם של הסרט –

  כך שיוכל לצפות בו בדרך הביתה או בבית.

  מסיים בשירותים והולך להכין קפה.

  חוזר לקיוביק שלו – ובודק אם יש איזשהי ישיבה קרובה, בודק גם אימיילים.

  יש לו היום את הישיבה השבועית עם המנהל שלו.

  הוא יודע שלא עמד במשימות שהסכימו עליהן שבוע שעבר…

  הוא בודק אם יש איזשהו מאמץ אחרון שיכול לעשות – ע”מ להצליח להמנע מתחושת האי נעימות

  ומתחיל לעבוד על המחשב.

  אחרי 10 דקות הוא מבין שאין כל כך סיכוי להשלים משהו  – ומחליט לוותר.

  כבר 12:00 – הנה הלך עוד יום, הוא חושב לעצמו, לא הספקתי כלום, ולא התקדמתי בכלום – ותכלס

  נמאס לי.

  הוא אוכל ארוחת צהריים עם חברים מהעבודה.

 18. הנה 😉

  צהריים עד שבע וחצי בערב:

  ברבע לאחת הוא מסיים את הארוחה וממהר לישיבה השבועית עם המנהל שלו.

  שוב מתחילים בשיחת חולין, אח”כ מתחילים לדבר על משימות.

  הוא מנסה בכח למצוא משהו שיראה שהוא התקדם.

  אבל המנהל שלו לא פראייר – ויודע לשאול את כל השאלות הנכונות…

  הוא סה”כ הכל מרוצה מהמנהל שלו – הוא יודע שהוא מעריך אותו מאד – וזה דבר שמאד חשוב לו.

  הם מדברים בצורה מאד לוגית אחד עם השני – והוא לא מצליח להתחמק ממשימות שניתנו לו – אפילו אם הוא יודע שאין לו שום רצון לעשות אותן – הרבה בגלל שזה דורש ממנו לצאת מעצמו ולעשות דברים שהוא פחות טוב בהם – כמו לשכנע קולגות בעבודה לעזור לו בפרויקטים שלו.

  “אין לי כוח לפוליטיקות האלה” הוא טוען בפני המנהל שלו.

  אבל המנהל לא מוותר – ומסביר שהגיע הזמן – וכבר הם מדברים על זה כמה שנים –

  שהוא ישתחרר בעניין הזה. “יש לך הרבה מה להרוויח מזה” אומר לו המנהל.

  הסתימה הישיבה – הוא חש תחושת הקלה.

  נו…מה כבר נשאר מהיום הזה – הוא חושב לעצמו אחרי שמבין שהשעה כבר כמעט שלוש בצהריים,

  יאללה – ננסה לקדם עוד משהו ונצא..

  ב-15:50 מקבל הודעת ווטסאפ מאשתו –

  “אני מרגישה על הפנים. תצא מוקדם בבקשה!!!”

  אבל..הוא חושב לעצמו…כבר אחרתי היום..

  הוא מרגיש קרוע בין חוסר הנעימות של “להבריז” מהעבודה

  לבין זה שיודע שמתי שיגיע הביתה – יקבלו את פניו פנים חמוצות.

  באזור 16:15 גם ככה הוא מרגיש שאין לו רצון לעשות עוד משהו בעבודה –

  ומחליט לזוז.

  גם עכשיו – שכמה שפחות אנשים יראו אותו חומק מהמשרדים לאוטו בחניה.

   

  מתחיל בנסיעה,

  שולח ווטסאפ לאשתו עם זמן ההגעה הצפוי.

  בזמן הנסיעה הוא שומע רדיו.

  בערך באמצע הנסיעה הוא מתרגש שנזכר שיש סרטון פורנו שגילה היום שהיה בשירותים…

  הוא פותח את הסרטון בטלפון.

  שהוא גומר, הוא מאד משתדל לא ללכלך את החולצה – הוא חושב שזה מאד בולט, ולא רוצה להכנס ככה לבית שלו.

  באזור 17:30 הוא חונה בחניה ליד הבית שלו,

  לפני שהוא נכנס – הוא כבר שומע בכי של אחת הבנות מתוך הבית,

  ולא מצליח להבחין מי מהן בוכה.

  שומע שאשתו צועקת משהו, כנראה על הגדולה, אז הוא מסיק שהקטנטונת בוכה.

  הוא יודע שהוא יכנס עכשיו, ויפגוש אותה עצבנית –

  אז הוא נושם נשימה עמוקה ונכנס.

  הגדולה רצה אליו בחיבוקים ונישוקים,

  זה בכל זאת שווה את זה לפעמים – הוא חושב לעצמו,

  בזמן ששומע את אשתו מהצד מתלוננת על הגדולה בפניו.

  הוא לא כ”כ מקשיב, ומחכה שזה יסתיים.

  זה מסתיים – “עכשיו זאת המשמרת שלך!” היא קובעת

  ועולה לחדר שלהם – לצפות בטלויזיה.

  כמו כל יום, הוא מסביר לעצמו שהיא צריכה להתאוורר –

  הרי היא כבר עם שתיהן משתיים בצהריים בבית…

   

  בהערכת מצב מהירה, הוא מבין

  שהגדולה גמורה מעייפות וכנראה לא ישנה בצהריים,

  והקטנה – גם כבר במצב דומה…

  ולכן הוא ממהר להכין להן ארוחת ערב בשביל שאולי יצליח להכניס אותן

  מוקדם למיטה.

   

  כיף לו עם הבנות.

  הוא אוהב לשבת איתן שהן אוכלות..

  למרות שיודע שרוב הפעמים זה מתפתח לאיזשהו משבר באמצע…

  אבל, עד שזה יגיע – הוא מהרהר לעצמו,

  ננסה להינות.

  הוא מקבל מהן הרבה נשיקות וחיבוקים.

  הקטנה מתחילה לבכות כי נשכה את הלשון,

  אז הוא מושיב אותה עליו.

  הגדולה מקנאת ומבקשת גם לשבת עליו –

  הוא שם גם אותה,

  ויודע שזה לא יצליח להחזיק יותר מ 20 שניות.

  הן מתחילות לדחוף אחת את השניה בשביל לפנות להן מקום עם הברכיים שלו.

  הקטנה שוב בוכה,

  הוא כועס על הגדולה וצועק עליה.

  שהוא מסיים לצעוק הוא מרגיש מועקה, מרגיש שהגזים –

  הוא לוקח את שתיהן על הידיים והולך לכיוון חדר השינה שלו ושל אשתו.

  אשתו קמה מהמיטה,

  מוסרת לו את השלט של הטלויזיה,

  והולכת לסלון.

  הוא בוחר פרק מסדרה שהן אוהבות בטלויזיה,

  ומקווה שהגדולה לא תתווכח איתו על זה…

  והולך להכין להן בגדי שינה ומגבות.

 19. הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  7:00- 08:00

  מתעורר פעם ראשונה מהשעון המעורר של הטלפון ב 7:00. מתהפך לצד השני. אין כוח לקום. מושך עוד קצת במיטה.

  7:15 קם.

  מצחצח שיניים, שוטף פנים, מסתרק. תסכול כשרואה מלא שיער נושר במברשת ולתוך הכיור. תסכול ועצבים

  7:30 שותה כוס קפה עם עוגיה. מתעדכם בפייס ובאינסטגרם תוך כדי. מקנא בחיים המושלמים שיש לאנשים אחרים בפייס. מבטיח לעצמו לעשות יותר, להתקדם לבנות את עצמו. מחזק את עצמו לקראת היום.

  8:00 נכנס לאוטו ויוצא לכיוון העבודה.

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  8:00-13:00

   

  8:00-8:30- נוהג לעבודה  שומע מוסיקה, נהנה מהנסיעה. זמן של שקט עם עצמו.

   

  8:30 מגיע, אומר שלום לכולם, שואל מה הענינים, מפטפט קצת עם החברים לעבודה. מרגיש נחמד. שמח לפגוש את החברים. קצת חוסר ביטחון מול הכוכב התורן.

  9:00 מתחיל לעבוד. מתקתק עבודה, לא מתעסק ברגשות ותחושות כרגע. מדי פען עוברת לו איזו מחשבה בראש.

  עובד במשתלה של אבא שלו, ממשיך לעבוד עד 12:00 בלי הפסקה

  12:00 התעייף קצת, גונב 10 דקות להתעדכן ב FB ולשלוח ואטאפים. שוב תסכול . רוצה הרבה יותר מהחיים שלו. מרגיש שהוא יכול יותר. שמגיע לו יותר.

  12:10 ממשיך לעבוד . גורר את השעה האחרונה לפני הפסקת צהריים, ממתין כבר להפסקה.

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הביתה (18:00 בערך).
  13:00-180

  13:00 ארוחת צהריים= יושב עם עוד 2 חברה מהעבודה ואוכלים שווארמה. צוחק עם החברים, נהנה.

  13:45 סיים לאכול, חוזר לעבודה. שעה של שפל, המצברוח קצת יורד, נזכר בכל מה שלא טוב בחיים שלו. היה רוצה להבריז מהעבודה עכשיו, ולעוף לים לגלוש.

  17:30 סיים לעבוד, נכנס למכונית ונוהג הביתה. פקקים. עצבים. מנסה לשים לעצמו מוסיקה ולהירגע, אבל מתחת לפני השטח מרגיש את התסיסה הזאת.

   

  ערב 18:00- 21:00.
  18:00-21:00

  18:00 הגיע הביתה. (הבית של ההורים). הולך להתקלח. שעה של רוגע ומנוחה עם עצמו. בהתחלה נהנה במקלחת, אבל מתבאס שוב כשרואה את השיער שנושר.

  18:30 סיים להתקלח, יושב לשתות כוס קפה ולאכול משהו קטן. מחליף כמה מילים עם ההורים. צופה בטלויזיה תוך כדי. סתמי. קצת משועמם. מחשבות רצות בראש על כל מני דברים.

  19:00משתרע מול הטלויזיה בחדר שלו.  אוכל שטויות תוך כדי צפיה בטלויזיה ושוטטות באינטרנט. רואה בפייס ובאינסטגרם דברים שגורמים לו לחשוב הוא לא מספיק, וצריך יותר. כל המינוסים שלו גדלים עכשיו בתוך הראש. רגע שפל.

  20:30- יורד לפגוש חבר, עושים סיבוב. רגשות מעורבים. כיף להסתובב קצת, מרגיש חי ובחברה שאוהב. אבל גם המודעות העצמית למראה שלו ולמה שחושבים עליו עולה. פחות בטוח בעצמו מאשר בסביבות אחרות.

   

   

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

  21:00-24:00

  21:00 עדיין עם החבר, שותים ביחד בירה כנ”ל

  22:00 עולה חזרה הביתה. נכנס לחדר

  22:00- 24:00 טלויזיה ואינטרנט  מעביר את היום בראש ואת מה שיש לו מחר. חושב על הכוסית שראה בבאר. קצת תסכול

   

  הערכות לשינה

  00:00-00:15

  הולך לישון

   

   

  סיכום: נראה לי שאף על פי שיובל הוא גבר חיובי, נחמד, אופטימי וחייכן- הרגש הכי דומיננטי בחיים שלו ה תסכול.

 20.  

  כוס אמק עם הכאבי גב האלה – הוא מקלל בזמן שמתכופף אל הערימה הענקית של הכביסה הנקיה,

  ומתחיל לחפש בתוכה בגדים ומגבות לבנות.

  זה לוקח עשר דקות עד שהוא משלים סטים לכל אחת ומכין להן גיגית עם מים פושרים וסבון.

  הן מתחקלחות ביחד ומשחקות –

  הוא יושב לידן מאושר על שרפרף נמוך.

  לפעמים הוא חייב להציל את הקטנה מהגדולה,

  אבל הוא מרגיש שאלו הרגעים הכי טובים ביום שלו.

  אולי זה כן שווה את זה…הוא חושב לעצמו.

  מוציא אותן מהגיגית ישר למיטה הגדולה.

  מנגב

  מחתל

  מלביש

  ומכין את עצמו להרדמה – מקווה שלא יעירו אחת את השניה…

  הוא משאיר את הגדולה במיטה שלהם

  וניגש עם הקטנה לחדר של הבנות.

  מנשק ומניח אותה במיטה…בתקוה שתירדם מיד,

  היא מתחילה לבכות.

  הוא מרים אותה ומקלל את אשתו בלב…הוא מבין שיש לו עכשיו חצי שעה “ביציאה”

  הוא מנדנד אותה עליו…ושמרגיש שנרדמה – מניח אותה בזהירות על המיטה –

  לפני שהספיק להניח – היא מתעוררת ומתחילה לצווח.

  חום אימים בחדר – כי הוא ואשתו החליטו ביחד שלא יפתחו מאוורר או מזגן עד שהקטנה תגדל עוד.

  הוא מזיע כמו סוס בזמן שמנענע אותה עליו…

  הוא מנסה לספור זמן, בשביל למצוא את הזמן הנכון להניח אותה במיטה –

  נראה לו שהיא נרדמה אז מנסה שוב להניח אותה על המיטה

  ומצליח.

  הולך על קצות האצבעות ליציאה מהחדר.

   

   

  כבר תשע וחצי בערב וכואב לו הגב.

  הוא יושב לשלחן בפינת האוכל ופותח את הלפטופ – קורא כמה אימיילים ומחזיר כמה תשובות,

  מתעצבן ממייל אחד במיוחד כי הפוליטיקה בעבודה משגעת אותו –

  סוגר את המחשב בכעס – ונשבע בפעם האלף שלא יפתח יותר את המחשב בבית – אפילו שהמנהל שלו דורש את זה ממנו.

  אשתו רואה טלויזיה והוא ניגש אליה.

  היא מספרת לו שהיה לה “יום סיוט” ושהקטנה לא ירדה לה מהיידים. אומרת שהיא עייפה, שהיא אוהבת אותו ושהיא הולכת לישון.

  אין משהו מיוחד שמעניין אותו בטלויזיה, אז הוא מחליט ללכת להתקלח ולישון.

  הוא נכנס לחדר האמבטיה בשקט – נזהר לא לעשות רעש שיעיר את הבנות.

  בזמן שהוא מתקלח הוא לפעמים סוגר את המים – בשביל להקשיב –

  נדמה לו שאחת מהן בוכה…זה כנראה רק המים הוא מקוה.

  הוא מסיים את המקלחת מהר,

  למרות שמאד רצה להשאר מתחת למים

  כי הוא חושש שאשתו כרגע עם הבת שבכתה – ויודע שהיא מחכה לו בקוצר רוח

  שיחליף אותה.

  הוא אחראי על ההתעוררויות של הבנות בלילה. הוא אחראי לקום אחריהן – לאשתו קשה להירדם אחרי שקמה – ולכן הבין שיותר משתלם לו שהוא יקום – מאשר שאשתו תקום מחר עייפה וכעוסה לכל היום.

  לובש מהר בוקסר ורץ לכיוון החדר של הבנות.

  אשתו באמת יושבת שם עם הקטנה עליה – היא מאכילה אותה מבקבוק.

  הוא מחליף אותה והקטנה מתחילה לבכות.

  הוא מפחד שהיא תעיר את הגדולה, ומקלל בלב ומתעצבן בגלל שיודע ששוב עכשיו צריך לעשות את כל תהליך ההרדמה – חצי שעה במינימום –

  ולקוות שזה יצליח…אני רוצה קצת זמן לעצמי – הוא חושב.

   

  מנסה להרדים את הקטנה אחרי שסיימה את הבקבוק –

  הוא מאד משתדל שלא “תירדם על הבקבוק” – כי אשתו הסביר לו שזה פוגע בזה שהילדה תתרגל לישון עצמאית בלי בקבוק.

  הוא מתרץ לעצמו שרק היום הוא ירדים אותה על הבקבוק – כי הוא כבר מרגיש שבור וגמור –

  וככה עושה.

  אשתו כבר ישנה בחדר,

  והוא נשכב על הספה בסלון וגולש בסמרטפון.

  אחרי שהסתכל כמה פעמים על ווי-נט, בדק אימיילים – השתעמם

  והוא גולש באתר פורנו שמציג סרטונים בחינם.

  הוא גולש לעמוד הראשי – ומתחיל לבחון את התקצירים עד שמוצא משהו שמעניין אותו.

  הוא מחפש אוזניות במגירות שבסלון אבל לא מוצא,

  אז הוא רק עובר מעמוד לעמוד ומסתכל על תקצירים של סרטים שמעניינים אותו.

  הוא מסתכל על הפרסומות וזה מצחיק אותו – באמת יש אנשים שמתקשרים לטלפונים האלו?

  באמת יש אמהות שבוגדות דרך האתרים האלו?

  הוא לא מעז לבדוק.

  מסיים לגלוש ומוחק את הסטורית הגלישה.

  הוא מסדר את הכריות על הספה בסלון ונשכב לישון על הכורסא –

  הוא ואשתו כבר חצי שנה לא ישנו יחד כי

  נוצר מצב שהיא מתעוררת שהוא רץ לבנות שהן מתעוררות בלילה..

  אז הם החליטו שהוא יישן בסלון בינתיים.

  אשתו כבר כמה פעמים אמרה לו שאולי כבר אפשר שיחזור – רק שיקום יותר בשקט,

  אבל קצת נוח לו לישון בסלון כי כך הוא יכול לגלוש במה שהוא רוצה – בלי לפחד שהיא תשים לב..

  אז הוא מרגיש שאולי כבר עדיף לו ככה – ככה כיף לו.

   

  ישן.

  מתעורר באזור אחת בלילה – זו הגדולה קוראת לו.

  הוא ניגש אליה – והיא מבקשת שיהיה איתה במיטה כי היא מפחדת…

  הוא מנסה להגיד לה לא – אבל היא מתעקשת ומתחילה לצעוק.

  הוא מפחד שהיא תעיר את הקטנה  – אז הוא נשכב לידה במיטה…

  חם אצל הבנות בחדר,

  הגדולה מלטפת אותו ולא נראה שתירדם בקרוב.

  הוא מנסה להרגיע אותה – שתחזור כבר לישון –

  הוא נרדם.

  מתעורר בערך ב 2:30  – וחושב אם כדאי לו לקום ולקחת סיכון שיעיר את הקטנה,

  או להשאר במיטה של הגדולה – למרות שחום אימים…

  הוא אומר לעצמו “כוס אמק” וקם מהמיטה –

  אם תתעורר- אני אתמודד – הוא מעודד את עצמו.

  הוא מצליח להגיע לסלון בלי להעיר אותה..

  הוא חש תחושת הקלה – ומדליק את הטלויזיה  – מתחיל להתעפץ אחרי חמש דקות – מכבה והולך לישון.

  שלוש דקות אחכ –

  הקטנה קוראת לו, ומתחילה לצרוח.

  “דווקא שכבר נרדמתי” – הוא לוחש ורץ לחדר של הבנות.

  הוא מרים את הקטנה, ומתיישב איתה על הכורסא המתנדנדת בחדר של הבנות.

  הוא מרגיש שהיא נרדמה כבר אחרי עשר דקות בערך – אבל

  עדיין משאיר אותה עליו לעוד עשר דקות בשביל להיות בטוח.

  הוא קם מהכורסא ומניח אותה בזהירות במיטה.

  שוב! הוא שמח בתוכו – היא לא התעוררה שהנחתי אותה במיטה – אני תותח!

   

  חוזר לישון בסלון – השעה כבר כמעט ארבע וחצי בבוקר.

  הוא מבין שלא יוכל גם לקום היום לפני שש – ומכוון שעון לשש וחצי בבוקר.

  הולך לישון.

 21.  

  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  קמה בשש בבוקר , במיטה חושבת על כל מה שאני מכירה עליו תודה כדי להתחיל את היום עם אנרגיה חיובית , קמה מהמיטה עם חיוך , נותנת נשיקה לבעלי ואז הולכת לחדר אמבטיה , שוטפת פנים , מצחצחת שיניים , מתארגנת , מתקלחת , ואז יוצאת לחצר ושותה נס עם סיגריה ואז יוצאת להליכה או שעושה בבית מדיטציה של 20 דקות , חוזרת הביתה , הילדים כבר ערים , עוזרת להם להתארגן לגן ותוך כדי מכינה להם את התיקים , לאחר מכן אני מקפיצה אותם לגנים שלהם וחוזרת הביתה , אוכלת משהו קליל עם קפה שני והסיגריה וחושבת לעצמי איך אני רוצה שהיום שלי ייראה , מדמיינת שאני מגיעה לעבודה והבוס שלי בחוץ כל היום כך שיש לי שקט ואין לי אותו על הראש וזה מאפשר לי לעשות חקר שוק על הנישה שלי כדי שאוכל להבין את החוזקות והחולשות ולצלול יותר פנימה , אומרת תודה רבה על היום המעולה שיהיה לי , מכבה את הסיגריה ויוצאת לרכב , מחבקת את בעלי ומאחלת לו יום מהמם ..

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  יוצאת בשבע וחצי בבוקר , שמה את הדיסק שלי של מוסיקה שקטה עם שירים שמרגשים אותי וכיפיים בבוקר , מדמיינת את מקום החנייה שלי ריק ומחכה לי שאגיע וזה כמעט כל הזמן עובד עבורי , בדרך לעבודה הרגילה שלי , מקפידה כל הזמן להזכיר לעצמי שזה זמני , לא להיכנס לסיטואציה אלא להסתכל עליה מבחוץ , במקום להתעלל בעצמי שזה לא החיים שחשבתי שיהיו לי , אני מתמקדת במה כן טוב , במה מצוין עכשיו , בידיעה שלי שזה זמני , זו אבן בדרך , זו הפעם האחרונה שאני אהיה שכירה ואז אני מרוממת את מצב הרוח שלי ואני עם המון שמחה שזה הולך להשתנות בקרוב ואני אוכל להיות אדון לעצמי

  בעבודה אני מקפידה להיות משימתית ועניינית כי אני רוצה לסיים את המשימות שלי כמה שיותר מהר , גם כי חשוב לי לשמור על מקום העבודה הזה כרגע , שמאפשר לי להתקיים ובמקביל לגדול בהדרגתיות , והסיבה השנייה היא שאם אני אתקתק את המשימות שלי יהיה לי יותר זמן לעשות את המשימות שלי מהקורס , כרגע אני מקפידה להעלות ערך חינמי אחת לשבוע לפייסבוק כדי לקדם את המעמד שלי בתחום , מתרגשת ומקבלת הרבה פידבקים טובים  , שזה נותן לי בטחון שאני בדרך הנכונה

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה ( בערך).

  יוצאת מהעבודה בשלוש וחצי לקחת את הקטנים בארבע מהגנים , פעמיים בשבוע אני לוקחת אותם , פעם אחת בעלי ופעמיים אמא שלי וחוזרים יחד חזרה הביתה בארבע וחצי , יושבים לאכול צהריים , לפעמים אני יורדת איתם לגינה או ששמה להם איזה סרט או שהם משחקים עם עצמם עד 6 וחצי , אז אני מכינה להם חביתות ואנחנו יושבים ארבעתנו לאכול בערב , אחרי האוכל אני מקלחת אותם ומקריאה להם סיפור לפני השינה , מתוקים שלי , חושבת עם עצמי כמה שהם חזקים , שהם בטוח יהיו יזמים גדולים ושהחלום שלי לעורר בהם השראה שהכל אפשרי , שהם יהיו אנשים טובים והגונים ועם חמלה לכל איש וכל חיה , והשמיים הם לא הגבול עבורם , אני מקפידה לספר להם סיפורי הצלחה כדי להכניס להם לתודעה שהכל אפשרי , העולם שלהם ואנחנו פה מגבים אותם בכל דבר שיבחרו לעשות שיגדלו, אחרי זה בשמונה אני נכנסת להתקלח , יושבת עם בעלי , קצת מדברים איך עבר היום , יושבים ביחד בסלון , מחפשים איזו סדרה טובה , נרגעים ונהנים , אני משתדלת למצוא שעה בין לבין לעשות את המשימות שלי בקורס ושולחת אותן ללי לבדיקה למייל , בדרך כלל בסביבות שמונה וחצי אני יושבת על זה עד 9 וחצי שאוכל להיות עם בעלי בכייף מתשע עד שחותכים לישון

  ערב

  מתשע וחצי אנחנו בסלון , מדברים , נהנים , בעלי פחות מבין במה שאני עושה , הוא תמיד מגבה אותי ונותן לי מרחב לעשות כל מה שאני רוצה ואני מעריצה את זה בו , זו הסיבה שהוא כבש אותי , המקום הזה שלא שופט , שנותן חופש , לצד זה , הוא לא כל כך מבין מה אני עושה ואת העסק שלי שאני מפתחת למרות שאני מסבירה לו לפעמים , וזה גם בסדר , כל אחד בשלו עם כל הפרגון שבעולם , אני מקפידה להשרות את עצמי בתוכן חיובי ומקדם , אני מזכירה לעצמי שאני צריכה רק חמישים ואחת אחוז של חיוביות ושמחה כדי לשנות את הלך הרוח הישן שלי שהייתי כל הזמן מגיבה לדברים במקום להיות בשליטה על המחשבות שלי , לכן אני כל הזמן מקפידה על אנרגיה גבוהה ולמצוא את החיובי בכל דבר וגם שקשה לי אני יודעת שהכל לטובה והכל מדויק ובזמן הנכון לו , אם בעלי רואה איזה משחק , אני שמה לי אוזניות ושומעת הרצאות של לס בראון כדי לחזק את האמונה שלי והאמביציה ולהיות כמה שיותר באנרגיות גבוהות , ולפני השינה מתקשרת לאמא לשאול מה קורה ומה חדש וגם לסבתא

  לילה 24:00 עד שהולך לישון.

  הולכת לצחצח שיניים , כותבת ביומן האישי שלי מה עשיתי היום ומה נותר לביצוע , מסדרת את היומן שלי ליום הבא , מתקלחת , ונכנסת לישון

  הערכות לשינה

  חושבת על כל היום שהיה , אומרת תודה רבה על הכל , מנסה לאתר את הרגע הכי יפה שהיה לי היום ולהודות עליו , נכנסת לישון בהודיה ומתרגשת לקראת היום ההולך ובא.

 22. הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  7:00-7:30 יוסי מתעורר, מתרענן, שותה קפה ואוכל פרוסת עוגה קטנה או עוגייה

  7:30-8:30 עוזר להכין את הילדות ולוקח אותן לבית הספר

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  8:30-9:30 יוצא למשרד, בדרך עושה טלפונים להורים

  9:30-12:00 פגישות במשרד וניהול שותף של העסק

  12:00-13:00 ארוחת צהריים (משתדל לאכול עם חברים שגם ככה רוצה להיפגש איתם)

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).

  13:00-15:00 סידורים ופגישות לגבי העסק

  15:00-16:00 הפסקה קלה לדיונים קצרים וטלפונים

  16:00-17:30 המשך עבודה על פרוייקטים בעסק

  17:30-18:00 יציאה הביתה, טלפונים בדרך

   

  ערב 18:00- 21:00.

  18:30-20:00 זמן איכות עם הבנות, ארוחת ערב, סיפור לפני השינה ועזרה בהשכבות

  20:00-21:00 בודק מיילים וטלפונים , צופה בטלויזיה ברקע

   

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

  21:00-22:30 זמן איכות זוגי עם אשתו או בוהה קצת בטלויזיה

   

  הערכות לשינה

  22:30-23:00 היערכות לשינה, בדיקת מיילים והודעות אחרונה

  23:00 הולך לישון

 23. אורלי אלבו

  משהו קצת משופר.
  הלקוח שלי: שמעון ויטנברג,
  גיל 68. יצא לפנסיה
  06:00 קם, מתארגן לריצת הבוקר שלו
  06:30 יוצא מהבית לריצה של 7 ק”מ.
  07:30 נכנס הביתה, לוקח בקבוק מים ויושב בגינה ומקשיב לשלווה של הבוקר.
  07:55 עולה להעיר את אשתו בנשיקה
  08:00 מתחיל להכין ארוחת בוקר טובה, עושה סלט קצוץ דק, ממגוון ירקות, לימון, שום ושמן זית. חביתה משתי ביצים היא חלק מהתפריט שלו.  עורך את הדלפק במטבח לו ולאשתו שעוד רגע יורדת אחרי.
  08:30 אוכלים יחד ארוחת בוקר ארוכה, מדברים, שותים קפה, מסיימים ומנקים את המטבח אחרי הארוחה.
  09:30 עובד בגינה, מארגן את המחסן, מחפש משהו שהבן ביקש ממנו. בשביל זה צריך להוציא חלק מהמחסן כדי למצוא את מה שהבן ביקש.
  11:30  שותה קפה שני עם אשתו. הם יושבים בגינה, איפה שקודם הוא ישב עם בקבוק המים, הם מתלבטים איך ישלמו את התשלום הבא של הקבלן שמגיע עוד 6 חודשים וזה וחושבים מה יעשו אם לא ימכרו את הבית. זה מאד מטריד אותו.
  12:00 מסיים לארגן את החצר.
  12:30 נכנס להתקלח. אוהב מקלחת ארוכה.
  12:50 נכנס למשרד הביתי, עובד על המחשב, עובר על חשבונות, נכנס לYNET, עובר על הפייסבוק, מגיב, מדבר עם חבר בטלפון, קובע שיפגשו בערב עם הנשים, מדבר עם שני הבנים שלו. הבת לא עונה.
  14:00 יושב לקרוא ספר בסלון. ביוגרפיה של מנהיג כלשהו.
  14:30 אוכלים צהריים, משהו קליל, מרק , קצת סלטים ועוף עם אורז מלא.
  15:00 עולה לנוח שעה
  16:00 נוסע לנגריה להעביר שיעור לתלמידים בפנימיה ולחובבים
  19:00 בדרך הביתה נכנס להשלים קניות בסופר.
  19:50 מגיע הביתה, מניח את הקניות במטבח, מדליק טלויזיה ומארגן הכל.
  20:00 רואה חדשות בקטנה ומדבר עם אשתו.
  20:45 הולכים יחד לשתות עם חברים, מספרים להם איך הדירה החדשה שקנו מתקדמת.
  23:30 חוזרים מבילוי עם החברים, יושבים ומדברים ביניהם, שוב עולה נושא התשלום שמדיר שינה מעיניו. מתארגנים לשינה.
  00:30 כיבוי אורות, לילה טוב כפיות.
  01:30 מתעורר במחשבות על התשלום הגדול שמתקרב. יורד לקרוא בסלון.
  02:30 חוזר לישון עד 06:00

 24. רחלי חתוכה

  יום מיומנו של אווטאר השכרת קראוון לשבת חתן

    הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).בוקר טוב! התעוררתי, אמרתי מודה אני לקב”ה תודה על זה שהחזיר לי את הנשמה שלי וחזרתי לחיים. נטלתי ידיים כדי להסיר את הטומאה והרוח הרעה של הלילה. התלבשתי והתארגנתי מוכן לקראת החוויות של היום החדש. לפני שאני ניגש לאכול או לעבוד יוצא להתפלל תפילת שחרית.

  חוזר הביתה, והמנה מכין כוס קפה ומאפה, מעמיס את ילדי המתוקים על האוטו, ומוריד כל אחד ליומו החדש בגן או בבית הספר.בתפילה שיהיה לו יום מוצלח שיהנה מהגננת המורה והילדים.

    מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים. ממשיך את הנסיעה לכיוון העבודה, שם אני פוגש את חברי, מתעדכן בכל המשימות אותם אני צריך לבצע היום. מתיישב ליד שולחני וניגש לעבודה. בהמשך היום, אני מגלה שיש עובד חדש שהצטרף אלינו לצוות! אני שמח על כך שיש עוד יד שתוכל לעזור לעמוד בכל המשימות והאתגרים שלנו בעבודה.
    צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).הפסקת צהריים. קודם כל אני ניגש לבית הכנסת להתפלל מנחה ולשיעור קצר, אח”כ יוצא לאכול ארוחת צהריים קצרה באחת מהמסעדות הכשרות באיזור. אני הכי אוהב לאכול אוכל קליל כך אני פחות יעף אחרי הארוחה. אח”כ שב לשולחני, נפגש עם הצוות לסיכום יום העבודה וסוגר עוד כמה משימות. במהלך היום מצלצל הביתה לשמוע את קולם של בני משפחתי, הם נותנים לי כוח להמשיך את היום.מתארגן ליציאה, ויוצא חזרה לכיוון הבית.
    ערב 18:00- 21:00.מגיע הביתה! אין כמו הבית! שמח לפגוש את אשתי והילדים! שומע מכל אחד מה יש לו לספר על היום שלו.עוזר לחלקם עם שיעורי הבית.מארגן אותם יחד עם אישתי לקראת שנת הלילה. אח”כ יוצא לתפילת ערבית ושיעור.
    לילה 21:00 עד שהולך לישון.כשאני חוזר מהשיעור הבית כבר שקט אני יושב עם אשתי לארוחת ערב. בינתיים קופץ איזה שכן מצטרף לכוס קפה של ערב, אני מתקן לו איזה מכשיר שהתקלקל, מסביר לו קצת איך להרכיב מנורה בבית שלו.

  הערכות לשינה אחרי יום עמוס, מוכן לסיים אותו בשנת הלילה העריבה. דואג שיהיה מספיק מים חמים למקלחת טובה ומרעננת, צולל למיטה עם ספר טוב, והולך לישון שמח ומאושר.

 25. קובי מילנר

  שם וגיל – אורית בת 42 . גרושה עם 2 בנות (13+10)

  06:00   אורית קמה ועושה מדיטציה ותרגילי יוגה – זה מה שמחזיק אותה במשך היום

  06:30  אורית מתחילה להתארגן לקראת השכמת הבנות ומסדרת קצת את הבית

  07:00   היא משכימה את הבנות והן מתארגנות

  07:05 אורית מכינה ארוחת בוקר + סנדוויצ’ים ומדריכה אותן בקשר לארוחת הצהריים.

  07:20  שלושתן אוכלות ארוחת בוקר

  07:40  שלושתן יוצאות ברכב לכיוון בית הספר, עניין של 10 דקות

  07:50  אורית יוצאת מרמת-גן לכיוון נתניה שם היא עובדת, בדרך היא שומעת מוסיקה

  08:30  אורית מגיעה לעבודה. היא מאוד אוהבת את עבודתה.

  09:30  ישיבת מחלקה – ישיבה עם עשרת העובדים שאורית מנהלת. היא נהנית להעצים ולקדם אותם.

  12:30  ישיבת הנהלה

  13:00  הפסקת צהריים. אורית אוכלת סלט במסעדה סמוכה. היא שומרת על דיאטה.

  13:45  אורית חוזרת לעבודה

  14:30  שיחה ראשונה עם הבנות (יש 2-3 שיחות)

  16:30  אורית יוצאת לכיוון הבית

  17:30  אורית מגיעה הביתה ולוקחת את הבנות לחוגים

  19:00  שלושתן חוזרות

  19:30 ארוחת ערב ומקלחות

  20:30 הבנות מתארגנות לשינה

  21:00 אורית מדברת עם חברות, ויוצאת למרפסת לעשן..

  21:45  אורית קוראת ספר

  22:30 אורית נכנסת למיטה ורואה פרק מסדרת דרמה. לפעמים היא רואה בסלון.

  23:30 אורית מנשקת את הבנות והולכת לישון.

 26.  
  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).
  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.
  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).
  ערב 18:00- 21:00.
  לילה 21:00 עד שהולך לישון.
  הערכות לשינה

   

   

   

   

   

   

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה

   

  הולך לשירותים

  שוטף פנים ומסתכל בראי

  חוזר למיטה ומדבר עם אשתו

  מתארגן מצחצח שינים

  מתגלח

  מתלבש ושם אפטרשייב יקרתי

  יורד למטבח ומכין לעצמו קפה

  שותה קפה ופותח חדשות

  מכין לעצמו ארוחת בוקר

  אוכל עם אשתו

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים

   

  טלפונים

  עבודה מול המחשב

  פגישות ווידאו

  שיחות וועידה

  נוסע למשרד לפגישה וארוחת צהריים

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).

   

  עבודה מול המחשב

  פגישות ווידאו

  שיחות וועידה

  שיחה עם אשתו

   

   

   

  ערב

   

  ארוחת ערב עם אשתו בבית או במסעדה עם חברים

  בקבוק יין איכותי על השולחן שיחה על פוליטיקה על הילדים ועל ענייני היום

  צפייה במהדורת חדשות

  המשך עבודה אל תוך הלילה והתארגנות לטיסה שתהיה למחרת

   

  לילה

  התארגנות לטיסה

  מיילים של הרגע האחרון

  מקלחת צחצוח שיניים והליכה לשינה תוך כדי קריאת ספר

   

  שינה עם האישה ועם הטלפון ליד

  1. אליה בוגר

   אהלן אלעד חסר לי הרבה יותר רגש, מה הוא מרגיש בכל חלק של היום: עייף, מופנם, לחץ, סטרס, איך מתנהל היום שלו?
   איך הוא מרגיש מול אשתו? הייחסים טובים? לא טובים? איך הוא מרגיש מול הילדים? מול הבוס? תסביר לי…

  2. אליה בוגר

   אהלן אלעד, חסר לי הרגשות של האווטאר: מה הוא מרגיש בבוקר, צהריים, ערב,
   מה הוא מרגיש מול אשתו, מול הילדים, מול הבוס,
   תנסה להכנס לתוך הנעליים שלו, ולהבין איך הוא מרגיש מהלך היום

 27. יהודית פולק

   
  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  מתעוררת בשש וחצי , עושה מדיטציה קלה או תרגילי גב התארגנות בוקר: שטיפת פנים, בינתיים הבן הצעיר בבית מתעורר הם יושבים יחד כמה דקות לקפה ראשון בבקר, מצב רוח טוב לפתיחת היום הם מחליפים כמה מילים ונפרדים לדרכם. הרגשה טובה

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים. משעה 0.800עד 13.00

   

  היא נכנסת לחדר העבודה לעבוד על התכניות שהיא צריכה להגיש מחרתיים,

  מתחילה לעבוד כשעתיים ברצף

  ואז הפסקה קלה לקחת פרי, בינתיים היא מהרהרת בפוסט

  שרצתה מזמן להוציא ועדין לא כתבה כי זה לא שלם…

  חסר שם משהו, בעצם חסר לזה עומק…היא אומרת לעצמה וקצת מתבעסת..

   

  היא מתחילה להרהר שבעצם היא צריכה להכין חומרים

  לקראת הכנס למעצבים שמתקיים באילת,

  מאיפה תתחיל??? הלחץ מתחיל לטפס בגב…

  ויש שם כל כך הרבה קולגות

  איך היא תתבלט בכלל מי ישים לב אליה?…

  האנרגיה יורדת…

   

  חוזרת לחדר העבודה לקדם עוד קצת את המשימה מהבוקר

  אבל רגע

  הפסקה קלה, תשובות לכמה וואטסאפים

  חוזרת לשולחן העבודה ממשיכה לקדם עוד קצת מתאמצת להתמקד

  יופי קידמתי היא מרוצה, זה נותן לה דרייב לעשות

  שתי שיחות טלפון שכבר מזמן דחתה…יופי יש כיוון טוב

   

  מתפנה להכין משהו לאכול

   

  לאחר ארוחת הצהרים נוסעת לפגישה עם לקוח פוטנציאלי

  נסיעה של כשעה בדרך מקשיבה לפודקאסט

  על השפעת הרוחניות על העולם המודרני,

  היא אוהבת את החומר הזה , הנסיעה זורמת ,

  בפגישה הגיעה עם הרבה רעיונות וגם חששות:

  איך זה יתקבל, הייתה הכרות והייתה שיחה בסדר..

  לא ממש מרוצה ממעצמה ..

  יתנו לה תשובה עוד כמה ימים זה חשוב לה לפרנסה..

  אולי יש תקוה.

   

  היא נוסעת לפגוש לקוחה אחרת

  לסיבוב בחירת מרצפות וחומרים לדירה

  בדרך ,היא

  שופטת ומבקרת את עצמה:

  אולי הייתי צריכה להגיד ככה וככה כמו שיהודית (אני) הדריכה אותי,

  למה אני נופלת תמיד באותו מקום?

   

  כן בטח שזה מזכיר לי את אמא שלי ……בדיוק מה שהיא הייתה אומרת לי תמיד..

  אוף, מתי אשתחרר מזה…

  הגעתי

  רגע, איפה אחנה? הכל תפוס כאן

  טוב הנה משהו יוצא…הלקוחה עוד לא הגיע מה זה הזמן שלי היקר ככה מתבזבז בהמתנה?

  הנה היא חיבוקים נשיקות, היא לא אומרת לה כלום על האיחור,

   

  הלקוחה מתרגשת בוחרים מרצפות,,,

  סיבוב בחנות קשה להחליט

  טוב אראה לה עוד מקום.

  ממשיכים ככה עוד שני מקומות , היא כבר גמורה מכל הנסיעות

  אחרון אחרון ניסע לנצרת יש שם יותר מבחר ומחיר טוב.

  הגענו יופי בחרנו. היא תציע לבעלה

  חוזרים הביתה נפרדת מהלקוחה

   

  ערב 18:00- 21:00. נזרקת על הספה

  מקפלת קצת כביסה בנתיים החייל יבוא בסופ”ש

  שיהיה לו מוכן לקחת.

  החתול נמרך עלי כזה חמוד עושה לי פוזות.

  מעלה תמונות שלו לפייס וגם לאינסטוש.

   

  נחה קצת וקופצת לבקר את אבא,

  אמא נפטרה לפני שנה הוא עדין לא לגמרי התאפס

  מגיעה אליו בודקת שיש לו את  כל התרופות

  יופי הכל בסדר, קשה לראות אותו ככה עצוב, היה להם טוב ביחד,

  גם לי היא חסרה אמא שלי

  עוד לא ממש התאבלתי עליה…היא אומרת לעצמה.

  האנרגיה יורדת

   

  חוזרת הביתה

  ארוחת ערב קלה לא משהו רציני ככה להרגיע את הבטן,

  קצת פייסבוק  כמה תגובות על פוסטים של חברים

  מה הספקתי היום בקושי התקדמתי???

  חייבת למצוא משהו שיקדם אותי בעסק..

  בכוחות אחרונים נכנסת לחדר העבודה

  עוד קצת תכנונים לסיים את העבודה שהבטחתי,

  לא מתה על זה אבל זה סוגר לי את הפינה של החודש הבא.

   

  מה כבר עשר?

  לילה 21:00  עד שהולך לישון. קצת חדשות איזה פוליטיקאים מה יהיה איתם..

  עוברת לערוץ הגאוגרפי…ולאתר מעצבים ידוע.

   

  הערכות לשינה לפני השינה קצת תרגילים למתיחת הגב ,

  נזכרת ביום שהיה , מהרהרת

  למה אני צריכה לשרוף כל כך הרבה שעות עם הלקוחה

  בסיבוב חנויות והיא עדין לא התקשרה להזמין

  כלומר היא מתלבטת עדין,

  מחר אגיד לה אני לא מצטרפת לעוד סבב

  אבל

  היא תלחץ עלי ואצטרך שוב ללכת איתה.

  מחר אני מתקשרת דחוף ליהודית

  היא תיתן לי עצה טובה מה לעשות.

  בא חתול מתוק תהיה פה לידי נתכרבל ביחד

  לילה טוב

 28.  
  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  בוקר טוב מודה אני.
  נטילת ידיים ,צחצוח שיניים.
  מקוה (ממש עוזר להתעורר), שיעור, תפילת שחרית.
  ארוחת בוקר, כולל לחם, דלק לכל היום.
  מוריד את 3 הילדים במוסדות החינוך. קצת נחת לא יזיק.
  נוסע לעבודה. אחחחחחח, הפקקים האלה. מה יהיה?

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  ישיבת בוקר קצרה, לסיכום אתמול ולהעברת נקודות חשובות להיום. שיהיה ברור לכולם, מי כאן המנהל. אם יש בעיות, זה הזמן לפתור אותן.
  פגישה עם מנהל השיווק. לא קל עם הבחור הזה….
  פגישה עם לקוח גדול עתידי. זו הפגישה השלישית אתו. מתחיל להתרכך. אקוה שהמאמץ ישתלם לנו בסוף.
  יוצא להשתתף בכנס עסקי הקשור לחברה שלו. משעמם פחד, אבל, אין ברירה. יש דברים שצריך לסבול בשקט.
  ארוחת צהריים בכנס, יחד עם קולגות. דווקא הצליח להם הפרגיות…

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הביתה (18:00 בערך).

  חזרה למשרד. קבלתי כמה רעיונות בפגישה האחרונה, בוא נראה איך מיישמים אותם.
  פגישה עם ההנהלה הבכירה של החברה, לסיכום חצי שנתי.
  כתיבת מסמך עבודה לשיפור התפוקה, יחד עם הסמנכ”ל. משעמם. בנאלי, אבל אין ברירה.
  שימוע לעובד בעייתי. אני שונא להתעסק עם הדברים האלה. שאחראית משאבי אנוש תלמד את העבודה, סוף סוף.
  יציאה מהמשרד. פוווווווווווו. עוד יום עבר. הגיע הזמן להשקיע במשפחה ובי.

  ערב 18:00- 21:00.

  מנחה, שיעור, ערבית. חוזרים לשפיות, אחרי יום עמוס.
  חצי שעה עם הילדים. זה הכיף שלי. להתחיל ולסגור את היום עם הילדים.
  שעה בחדר כושר. היית חייב לקחת עוד מנה בצהריים? לא הצלחת להתאפק? אין ברירה. תמשיך לרוץ.
  יציאה עם האשה לשמחה משפחתית (חתונה). המשפחה שלי, המשפחה שלך. זה אף פעם לא נגמר.

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

  חזרה מהחתונה בסביבות 23:00.

  הערכות לשינה

  מכין נעגל וואסר.
  ק”ש על המיטה.
  לילה טוב. מחר יום חדש.

  1. תרחיב בבקשה לגבי הרגשות שהלקוח מרגיש מהלך היום.
   זו נקודה חשובה שאני רואה שחסרה אצלך – הבנה מה הלקוח מרגיש. ברגע שתבין, יהיה לך הרבה יותר קל למכור.
   מה הוא מרגיש כשהוא רואה את הילדים, האם הפחד שלו מהתקף לב או מחלה כלשהי צץ שם, מה הוא מרגיש מול אשתו,
   מה הוא מרגיש מול הלקוחות שלו, מול הצוות שלו. ככל שתבין יותר טוב מה הוא מרגיש זה יפתח לך שער אל מי שהוא.

 29. מעיין ברוש

  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה

  יום חדש. התעוררתי עייפה. הלכתי לישון מאוחר. אני גם לא ישנה כל כך טוב בזמן האחרון.  אני צריכה להספיק המון דברים היום. אעמיד מכונת כביסה לפני שמעירה את ילדים ואז אספיק לתלות לפני שאני יוצאת לעבודה. בדרך למכונת הכביסה אעבור במטבח להעמיד לי מים לקפה… שוב כלים בכיור. אני השארתי בערב כיור נקי והילד  הגיע  שוב עם חברים… זה מפוצץ אותי. לא משנה כמה אני מדברת זה כמו לקיר… או קיי, קפה מוכן. העמדתי מכונה , עכשיו למקלחת. תהיה לי מקלחת רגועה לפני שמתחילה להעיר את הילדים…

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  מעירה את הילדים.  למה בעצם אני ממשיכה להעיר … אין לי כח לכל הוויכוחים האלה על הבוקר. יאללה… יוצאים תוך עשרים דקות…. מה להכין ? איזה סנדביצים?…. או קי. …. יוצאים. מורידה בבתי הספר. אחרי שהכנתי צלחות עם ארוחת צהריים לכל אחד. רק להוציא למיקרו ולחמם. נוסעת לעבודה. כבר מרגישה כמו אחרי קרב. מעלה את הפנים המחייכות שלי. נכנסת למשרד. מתחילה לעבוד. יש לי רשימה של מטלות שלא נגמרת.  אחרי שעתיים יוצאת להכין לי קפה. לוקחת את זה כזמן פיטפוט עם חברות לעבודה. גם עם חברים. איזה כיף להם לצעירים האלה, אני חושבת. החיים עוד לא לימדו אותם… הם מתכננים אך יבלו, על מה יוציאו את הכסף שלהם שאין להם זמן להוציא כי הם בעבודה מהבוקר עד הלילה. להם אין את הריצות שלי. אני נהנית לפטפט איתם ולחוות כך גם חיים ממש אבל ממש שונים משלי.

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך

  חוזרת לעשייה השוטפת. בין לבין מרימה טלפון הביתה. לדבר עם כל אחד  מהילדים. לדעת שהגיעו בסדר מבית הספר שלא שוכחים ללכת כל אחד לחוגו. מזכירה בחינות או עבודות או כל מיני מטלות שיש. מתקשרת גם לאמא שלי. מוצאת זמן בצהריים לפטפט עם חברה. גם היא התגרשה לא מזמן . דיברנו שנצא איזה ערב. סתם לסרט. לנוח. להנות. פשוט.

  ממשיכה לעבוד. מתרוצצת בין דברים שצריכה לבצע.

  ערב 18:00- 21:00.

  באה הביתה בדרך החזרתי אחד מחוג. צריכה לארגן קצת את הבית אחרי שהילדים היו לבד בבית מאחרי בית ספר. להעמיד עוד איזה מכונת כביסה. לסדר מחדש את הכלים במדיח. לאסוף פרטי לבוש מהסלון. להחזיר נעליים לחדר המתאים. בעבר הייתי מעירה. כמו לנסות לחנך את המתים. כיום אני מעדיפה לעשות חמש דקות מאשר להתחיל ויכוחים. לשמוע מי עשה למי מה. … מזל שהחלטתי שפעמיים בשבוע אני יוצאת בשעות האלה לחוג פילטיס. לומדת לקחת זמן לצמי. כשאחזור אכין משהו לארוחת ערב. במילא כל אחד חוזר בשעות אחרות הביתה. תולה כביסה מקפלת כביסה שהורדתי. מכינה ארוחת ערב. סלט, ביצים. עורכת שולחן.  אוכלת יחד עם שני שליש מהילדים ועוד איזה חבר או שניים של אלה שנמצאים. משוחחים ליד ה שולחן. לא מרשה פלאפונים.

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

  סוף סוף שקט. אחרי מקלחת. סיימתי להיות שירותית להיום. מפטפטת בנייד עם חברות. אין לי חשק לצאת . אני עייפה. אבל חלמתי להיות בזוגיות אחרת ואני מבינה שאני צריכה גם לעשות משהו כדי לקדם את האפש/רות שזה יקרה. רק מאיפה לוקחים את הכח להתמודד בכל פעם מחדש עם הפגישות האלה. כל פעם טיפוס אחר. הם רוצים להמשיך. אבל הם רוצים מיד לממש. אין לי חשק שזה יקרה כך. אני רוצה קשר אמיתי. רוצה חיבוק אוהב ולא שמישו ירצה לחבק אותי רק כדי להגיע הלאה. רוצה שמישהו שמכיר אותי באמת ומתעניין בי באמת ירצה לחבק אותי כי התגעגעי אליי. חלמתי על זה בהרבה לילות כשהבנתי שהקשר הזוגי שלי מת. פשוט מת.  זה קרה לאט לאט. אני אפילו א יודעת לשחזר איך בדיוק זה קרה. אפילו דברים שאהבתי בו התחילו לצבן אותי. וחוץ מזה הוא התחיל להשמין, לשבת כמו כורסה בעצמו ולספר לי רק כמה הוא עייף מכל היום, כשאני ממשיכה להתרוצץ ביען כל המטלות. והוא לא ראה אפילו את המאמץ שלי. אבל בלילה, אחרי שאני כבר הייתי ממש מחוסלת, זה היה כבר אחרי שהוא נח וגם ראה איזו תוכנית או שתיים בטלויזיה… אז הוא רצה אותי אבל לא השקיע. מחר יום עבודה. מה כבר אפשר לעשות וכמה אפשר להשקיע. כל החיזור של פעם נעלם. אז לפעמים אני רוצה שקט ופשוט יאללה שכבר יסיים עם זה. ולפעמים אני שוכבת ופשוט מרחמת על עצמי. ולפעמים אני נזכרת שבכל זאת פעם הצלחתי להרגיש אישה ולהיות מחוזרת. ניסיתי לדבר איתו… בסוף לאט לאט זה מת בנינו. מתי שהוא הפסיק להיות איכפת…

  הערכות לשינה – עייפה. מתקלחת מתארגנת וצונחת. במיטה קוראת קצת או רואה בפרק באיזו סידרה. עד הבוקר הבא.

 30. פרידמן ענת

  אחרי שסיימתם להגדיר את הלקוח האידיאלי, תכתבו יום אחד מיומנו של הלקוח שלכם (אורך דף А4).
  חלקו את היום האידיאלי ל– 6 חלקים:

   

  הבוקר (מהרגע שמתעורר ועד הרגע שמתחיל בעשייה).

  הלקוחה קמה בשעה שבע

  מנהלת את כל מה שקשור בהתעוררות

  צחצוח שיניים, התלבשות,

  הכנה של קפה ראשון, הצצה לווצאפ

  סידור החדר והמיטה

  יציאה לפגוש את הפועלים שמגיעים לביתה ( היא בזמן שיפוץ)

  חוזרת לחדר מכינה ארוחת בוקר, סלט קטן , טוסט וקפה

   

   

  מהרגע שמתחיל בעשייה עד ארוחת הצהרים.

  יוצאת שוב לפועלים

  יושבת איתם סביב שעתיים – בודרת מה בתוכנית,

  משוחחת איתה בטלפון

  מתקשרת לילדים שלה

  ויוצאת לסידורים – קניות, עניינים של הבית

   

  צהרים (אחרי ארוחת הצהרים עד שמגיע הבייתה (18:00 בערך).

  מכינה לעצמה משהו קל

  משעה 12:30 – 16:00 מסייעת בגן ילדים קוב לביתה

  חוזרת הביתה

  ויוצאת לעזור לבת שגרה ברמת השרון עם הקטנטנים השובבים שלה

   

  ערב 18:00- 21:00.

  נשארת שם עד השעה 20:00 או לפעמים יותר

  יש 2 ילדים בוגרים ו-2 שובבים – סופר שובבים קטנים

  אוכלת איתם ארוחת ערב

  עוזרת בהשכבה

  וחוזרת הביתה

   

  לילה 21:00 עד שהולך לישון.

  מתקלחת , רואה טלויזיה

  הולכת לישון

   

  הערכות לשינה

  1. הי ענת, את כתבת את היום של האווטארית אחרי שהיא קנתה את המוצר והתחילה את השיפוץ, וזה לא טוב לנו
   אנחנו צריכים להבין את הלוז שלה לפני שהיא קנתה את המוצר
   דבר שני, תנסי להבין מה היא מרגישה מהלך היום, מה היא מרגישה כלפי הילדים, כלפיי זוגיות, האם יש לה מחשבות על הבן זוג שהיה?
   ממה היא חוששת מהלך היום, מתי היא שמחה וממה, וכו’
   את צריכה לכתוב את זה מחדש,

  1. זה מעולה,
   מה לשפר?
   דבר ראשון מה הכאבים שלו, מה מפריע לו מהלך היום, איפה יש לו מקומות שלא נעים לו מול העולם.
   כאן נכנס החשיבות של הפיתרון שאת יכולה לתת לו.
   דבר שני, תנסי לספר איזה רגשות הוא מרגיש כלפי הסביבה שלו: משפחה, חברים, זוגיות, בוס וכו’,
   מה הוא מרגיש כלפיי כל אחד מאלה.

כתיבת תגובה

גלילה למעלה